NBA’de bu sezonki macerasına Doğu Konferansı yarı finalinde Boston Celtics’e 4-3 kaybederek veda eden son şampiyon Toronto Raptors cephesinden açıklamalar geldi.

Playoff genelinde oynadığı basketbol ile eleştirilerin odağı olan ve takımının elenmesinde en büyük pay sahibi olarak gösterilen Pascal Siakam maç sonrası yaptığı açıklamada suçu üstlendiğini söyledi.

Siakam: ”Açıkcası daha iyi olmam gerekiyordu. Kesinlikle bu deneyimden bir şeyler öğrenmem gerekiyor. Her zaman hazır olmam gerektiğini gördüm ve takım arkadaşlarıma yardım edemedim. Suçun çoğunu üstleniyorum.”

26 yaşındaki 0yuncu kötü bir playoff geçirmesine rağmen takım arkadaşlarının kendisine olan desteğinden bahsetti: ”Bu kesinlikle yolcuğunun bir parçası. Geriye dönüp baktığım zaman ne kadar çok geliştiğimi göreceğim. Takım arkadaşlarımın gösterdiği destek inanılmaz. Buna ilerleyen yıllarda tekrar tekrar bakacağım. Benim için bu destek gerçekten çok şey ifade ediyor, onlara minnettarım.”

Siakam, Boston Celtics serisini 14.9 sayı, 7.4 ribaund, 3.3 asist ortalamaları ile tamamlamıştı ve genel şut isabeti yalnızca %39’du.

Kaynak: ESPN

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir