Kyle Lowry Philadelphia 76ers serisinin beşinci maçında yok!

Miami Heat’in yıldızı Kyle Lowry, sakatlığı sebebiyle Philadelphia 76ers serisinin beşinci maçında yer almayacak.

Miami Heat’e kötü haber. Takımın yıldız guardı Kyle Lowry, Miami Heat ve Philadelphia 76ers’ın bu gece karşı karşıya geleceği mücadelede hamstring sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecek. Durumun 2-2 olduğu seride bu maç büyük önem taşıyor.

Kyle Lowry serinin ilk iki maçında da forma giymemişti. Lowry’nin yokluğuna rağmen Miami sahasındaki maçları kazanarak seride durumu 2-0’a getirmişti. Serinin Philadelphia’ya taşınmasıyla 36 yaşındaki oyuncu takıma geri dönmüştü. Ancak Miami Heat, Lowry’nin yer aldığı bu iki deplasman mücadelesinden de mağlubiyetle ayrılmıştı.

Tecrübeli oyuncu seride şu ana kadar toplam 55 dakika forma giydi. Kyle Lowry bu süre içinde istediği oyunu sergileyemedi. Yıldız isim toplamda yalnızca altı sayıya imza attı. Parkede yer aldığı ilk maçta hiç sayı atamazken, bu altı sayının tamamını ikinci maçta kaydetti. Lowry öte yandan iki maçta toplam 0/8 üçlük isabeti buldu.

Takıma sezon başında büyük ümitlerle dahil edilen oyuncu şu ana kadar beklentileri tam olarak karşılayamadı. Sezon boyunca 63 maça çıkan Lowry ortalama 33.9 dakika süre aldı. Forma giydiği bölümde yalnızca 13.4 sayı ortalaması yakaladı.

Son dönemlerde başı sık sık sakatlıklarla derde giren deneyimli oyuncu 2022 NBA playoff’larında sadece beş maçta forma giydi. Takımının oynadığı dokuz maçın dördünü ise kaçırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler