Kyle Lowry: “Jimmy Butler buraya gelmemde etkili oldu” #NBA

Miami Heat‘in yeni yıldızı Kyle Lowry, takıma katılma süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

NBA’de yaz döneminin en büyük eklemelerinden birisi Kyle Lowry’nin Miami Heat‘e katılmasıydı. Miami’nin takas döneminde de Lowry ile ilgilendiğine dair haberler çıksa da tecrübeli oyun kurucuyu serbest oyuncu döneminde kadrosuna kattı. Bu süreç çok kolay olmadı çünkü tecrübeli oyuncuyu birçok takım kadrosunda görmek istiyordu.

Lowry ile ilgilenen takımlardan birisinin New Orleans Pelicans olduğu, hatta Miami‘nin 5 milyon dolar üstünde bir teklif yaptığına dair haberler de gündeme gelmişti. Ancak Lowry, buna rağmen Miami Heat’i tercih etmişti.

Transfer süreci hakkında açıklamalar yapan tecrübeli oyun kurucu, kararının arkasındaki en büyük etkenin Jimmy Butler ile olan arkadaşlığı olduğunu söyledi. Bu arkadaşlık öyle bir seviyede ki Lowry’nin oğlunun vaftiz babası Jimmy Butler.

Kyle Lowry neden Miami ekibini seçtiği hakkında, ”Jimmy ve ben bunun hakkında uzun süredir konuşuyorduk. Butler benim gerçekten çok yakın bir arkadaşım, başka bir karar verseydim de beni sonuna kadar destekleyecekti ancak Heat’te ona katılıp daha önce üzerine çok konuştuğumuz şeyleri başarma konusunda da bana baskı yaptı. Olimpiyatlar dışında da Butler ile birlikte oynayabileceğim için çok seviniyorum.” dedi

Tecrübeli oyun kurucu geçtiğimiz sezon Toronto Raptors formasıyla 17.2 sayı, 7.3 asist ortalamaları tutturmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler