Giannis Antetokounmpo: ”Başarılarımın konuşulması beni ancak geriye atar” #NBA

Son NBA Finali’nin En Değerli Oyuncusu seçilen Giannis Antetokounmpo, geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu.

Giannis, ülkesinde tatile devam ederken yerel basına röpartaj verdi. Önümüzdeki günlerde Milwaukee Bucks‘ın antrenman kampı için Amerika’ya geri dönecek olan Giannis, motive olmasını zorlaştıracağı için daha fazla geçen seneki şampiyonluktan bahsetmek istemediğini dile getirdi.

İlk olarak neden kazandığı şampiyonluktan konuşmak istemediği ve takımla antrenman yapmaması hakkında, “İlk olarak geçen sezon kazandıkları NBA şampiyonluğu ve diğer oyuncularla beraber antrenman yapmaması hakkında konuşan Giannis, “Ben sahte olamam. Ben Giannis’im. Ancak bana MVP, şampiyon ya da dünyanın en iyi oyuncusu demek beni geride tutacak şeyler. Hiçbir şeyin beni engellemesini istemiyorum. Önüme bakmak ve daha iyi hale gelmek istiyorum. Diğer oyuncularla birlikte antrenman yapmamamın sebebi de bu. Onlarla arkadaş olmak istemiyorum. Eğer beraber oturup kahve içip sohbet edersek sahaya çıktığımda onlara nasıl dirsek atabilirim ki? Nasıl üzerlerinden smaç basıp blok yapabilirim? Ben içi dışı bir birisiyim. Eğer birisini seviyorsam sahada da öyle davranırım. Bunun farkında olduğum için de kendimi o pozisyona sokmak istemiyorum.” dedi.

Oyun tarzının neden bir türlü kabul görmediği hakkındaysa, “Gerçekten nedenini bilmiyorum. Ben bir sistemin ürünü değilim, belki ondandır. Ancak Luka Doncic’in de bir sihirbazdan farkı yok. Gerçekten bilmiyorum. Belki oyun tarzım çok alışıldık olmadığı içindir. Belki bu yüzden hoşlarına gitmiyordur.” dedi

Giannis 2021 NBA Playoffları’nda 30.2 sayı, 12.8 ribaund, 5.1 asist ortalamaları yakalayarak takımını 40 yıl aradan sonra şampiyon yapmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler