Fenerbahçe Beko uzun bir aradan sonra sezon hazırlıklarına başlarken EuroLeague medya gününde bir araya gelen ekip basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kulübün Genel Menajeri  Maurizio Gherardini kendi geleceği ile ilgili kararı nasıl verdiğini anlatırken takımın yeni koçu Kokoskov’a değindi.

”Buradaki tecrübeleri, güzel günleri, kulübe olan sevgimi ve aşkımı düşünüp burada kaldım”

Benim için çok kolay bir karar değildi. Pandemi gibi özel bir durum vardı. Belirsizlikler vardı. Obradovic’le 20 yılı aşan bir dostluğumuz var. Sadece takımdaki antrenör değildi, en yakın dostlarımdan birisidir. Zaman geçtikçe o aile durumunu biraz daha fazla düşünmeye başladı ve ara vermeyi düşünüyordu. Spor içinde olduğumuz için biz çok şanslıyız ama inanılmaz stresli bir iş. O yüzden arada bir durup şarj olmak gerekiyor. Ben de kendi açımdan ne yapmam gerektiğini; durumu, kulübü, sarı laciverte olan bağlılığımı, ülkeye bağlılığımı, buradaki tecrübeleri, güzel günleri, kulübe olan sevgimi ve aşkımı, bu belirsizlik anında önemli sorumluluğumu da düşündüm. Obradovic’le konuşup, Başkan ve yöneticilerle konuştuktan sonra bu süreçte kalıp, destek olup hem daha da kulübe iyi şeyler katıp ve geliştirmek için zor günlerde burada kalmaya karar verdim.”

”Fenerbahçe basketbol takımı çok önemli antrenörler ve oyuncular ile birlikte tarih kitaplarına yazıldı”

”Önümüzde belirsiz bir sezon var ama hepimiz oynamak istiyoruz. Hepimiz oynamak istiyoruz. Hem ligde hem de EuroLeague’de. Çok güzel bir sezon olmasını diliyoruz. Bir süreliğine taraftarlar alışık oldukları atmosferde olmayacaklar ama en yakın zamanda eski atmosferlere kavuşmayı ümit ediyoruz. Bu sezon yeni bir sayfa açtık. Yeni bir sloganımız var: Yellowlegacy. Fenerbahçe basketbol takımı çok önemli antrenörler ve oyuncularla birlikte adını tarih kitaplarına yazıldı. Çok güzel şeyler yaşandı. O yüzden legacy çok özel değerlere sahip olduğunuzu ifade ediyor.İnanmak ve birlikte çalışmak felsefemiz. Bu sene değişik sebeplerden dolayı birçok değişim oldu ama biz hem Koç Obradovic’e, hem de bize bu sevinci yaşatan oyuncuları teşekkür ediyoruz.  Yeni sayfamızda çok şanslıyız ki, Igor, teknik ekibi ve yeni oyuncular var. Aynı çalışma felsefesine devam edeceğiz. Hedefimiz aynı. Sezon başlangıcı için çok heyecanlıyız. Yeni takımımızı çok seveceksiniz. Belirsiz sezonda bu sene çok değişik faktörlerle mücadele edeceğiz.  Medyanın da desteğine ihtiyacımız var. Bu maçları belgelemek ve analiz etmek için. “


Kaynak: Fenerbahce.org

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir