Kostas Sloukas, geçen yaz Fenerbahçe’ye dönmenin eşiğinden döndüğünü itiraf etti

Kostas Sloukas, Olympiacos’tan ayrıldıktan sonra ilk önceliğinin Fenerbahçe Beko olduğunu paylaştı.

Geçtiğimiz yıl isminin özdeşleştiği Olympiacos’tan ayrılarak şok bir kararla ezeli rakip Panathinaikos’un yolunu tutan Kostas Sloukas, 2023 yazında yaşanan bu sürece dair açıklamalarda bulundu.

SDNA’ya kapsamlı bir röportaj veren Sloukas, ayrılığının ufukta gözükmesi sonrasında ilk kararının Fenerbahçe’ye dönmek olduğunu itiraf etti. Yunan yıldız, süreci şu şekilde özetledi:

“Bu, ne olduğunu anlatmak istediğim bir konu. Serbest oyuncu konumundaydım ve menajerime haziran ayından itibaren teklifler gelmeye başladı. Monaco, Fenerbahçe, Barcelona…

İlk aşamada kimseyi dinlemek istemedim. Olympiacos’un hareket etmesini ve benimle iletişime geçmesini bekledim. Ve benimle doğrudan iletişime geçmediler.

Ben de eğer Olympiacos’tan ayrılırsam Fenerbahçe’ye gitmeye karar verdim. Tanıdık bir ortam ve koç Itoudis’e de büyük saygım var. Anlaşmamıştık, ‘evet’ dememiştim ama yakındım. Olympiacos’un beni tutmak için yanıp tutuşmadığını gördüğümde Fenerbahçe’ye dönmeye gerçekten yakındım.”

Sloukas, devam eden süreçte kararını değiştirip dümeni Panathinaikos’a kırdığında ise ilk aradığı ismin Dimitris Itoudis olduğunu söyledi:

“Panathinaikos’a gitme kararı aldığımda ilk telefonum koç Itoudis’e oldu. Ona tam olarak şunları söyledim: ‘Benimle bir daha asla konuşmama hakkın var, çünkü gerçekten iletişim halindeydik.’

Hiçbir şeyde anlaşmamıştık ama onun için oynamayı tercih ettiğimi söylemiştim. Ancak ona ‘Olympiacos’u karşıma alacağım. Şaşırmaman ve sana haber vermediğimi söylememen için ilk seni bilgilendiriyorum, böylece sonraki adımlarını atabilirsin’ dedim. Ağzı açık kaldı, kimse bunu beklemiyordu.

Bunu anlayışla karşıladı ve ‘Ailen için neyin iyi olduğunu düşünüyorsan onu yap,’ dedi. Mükemmel bir koç, ona çok değer veriyorum. Fenerbahçe, ben oradayken karmaşık bir gemiydi. Koç Itoudis’in sezonu da istediği gibi gitmedi ama her zaman bu takıma inandığını söyledi. Hikaye işte böyleydi. Hala da iyi bir ilişkimiz var.”

Sonrasında Panathinaikos’a 3 yıl için 10 milyon euro civarı bir kontrat karşılığı imzayı atan Kostas Sloukas, 2023-24 sezonunda Yunan ekibiyle birlikte Turkish Airlines EuroLeague şampiyonluğuna ulaşırken Final Four MVP’si ödülünün de sahibi olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler