Kobe Bryant ve hayatı değişen bir çocuğun hikayesi | #NBA

Dünya basketbol tarihinin en önemli yıldızlarından biri olan Kobe Bryant’ın vefatının üzerinden neredeyse bir yıl geçti.

Bu bir yılın üzerine onlarca insan, Kobe Bryant ile alakalı yüzlerce hikaye anlatırken hala kıyıda köşede daha önce duyulmamış hikayeler gelmeye devam ediyor.

Amerika merkezli yayın yapan NBC Sports bu hafta ”Benim favori Kobe Bryant anım” konulu bir podcast hazırladı.

Bu podcast’e katılan kişiler daha önce duyulmamış Kobe anılarını anlatırken içlerinden birisi oldukça etkileyiciydi.

İsterseniz şimdi hikayeye geçelim:

”Yedi yaşında konuşma engeli olan Cameron bir gün Kobe Bryant ile tanışmak için Staples Center’a geliyor. Bunun haberini alan Kobe maç sonu soyunma odasından çıkıp, ”Cameron nerede, cameron nerede?” diyerek onu ararken Cameron elini kaldırıyor. Bryant yanına giderek ona sarılıyor.

Kobe küçük çocuğun heyecanını yenmesine yardımcı olmaya çalışırken Cameron ise adeta donmuş şekilde ona bakıyor. İkili bir süre beraber vakit geçirdikten sonra gün bitiyor ve herkes evine gidiyor.

Cameron konuşma engelinden dolayı o zamana okulda sürekli dışlanan ve hiç arkadaşı olmayan bir çocuk olarak büyüyor. Bu güzel anın ardından Cameron okuluna döndüğünde kendisini mutlu eden bir manzara ile karşı karşıya kalıyor. O zamana kadar hiç arkadaşı olmayan ve sürekli dışlanan çocuk bir anda okulun en popüler ismi oluyor.

Bu durumdan dolayı çok mutlu olan Cameron’ın okul hayatı değişiyor ve Artık o ”Kobe Bryant ile tanışan çocuk” olarak anılmaya başlıyor.”


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Dennis Smith Jr. zirvede! | #NBA’de gecenin hareketleri

NBA'de dün gece oynanan karşılaşmaların ardından gecenin en iyi hareketleri belli oldu. NBA'de dün gece dokuz karşılaşma oynanırken bu karşılaşmaların ardından gecenin en iyi 10...

LeBron James: ”Yanlış olan şeyler hakkında hiçbir zaman susmayacağım” #NBA

NBA'in yıldız ismi LeBron James, futbolcu Zlatan Ibrahimovic'in kendisi hakkındaki eleştirisine cevap verdi. Geçtiğimiz gün futbolun efsane isimlerinden Zlatan Ibrahimovic, yaptığı açıklamada LeBron James'in sporun...

LA Clippers, Kawhi Leonard önderliğinde kazandı #NBA

LA Clippers, Kawhi Leonard önderliğinde kazandı #NBA LA Clippers gece oynanan maçta Memphis Grizzlies karşısında 20 sayı farkla galip gelmeyi bilerek bu sezonki 24. galibiyetini...