Kobe Bryant trash talk yapabilmek için farklı diller öğrendi | ÇEVİRİ

Yazı: Vagrig Nazari, Fadeaway World

Yayım tarihi: 14 Mart 2019

Çeviri: Muhammed Tozan, TrendBasket


Kobe Bryant oyuncularla kendi dillerinde trash talk yapabilmek için farklı diller öğrendi.

Kobe Bryant’ın rakiplerinin kafalarına girmek için sınırların ötesine gittiği bir geçmişi var. Kısa bir süre önce Kobe’nin bir keresinde Jusuf Nurkic’e Boşnakça küfür ettiği ortaya çıktı, ayrıca beş kez şampiyon olan oyuncunun rakip oyuncularla İtalyanca ve İspanyolca iletişim kurduğu da biliniyor.

Blazers ile kariyer sezonu geçiren Nurkic popüler bir haber programına Bryant’ın ona Boşnakça küfür etmesi hakkında şu açıklamayı yaptı:

“O serbest atışları atıyordu (Kobe), ben de şöyle dedim: ‘Hiç kimse ona dokunamıyor bile, bu nasıl mümkün olabilir?’ Bütün gece serbest atış atıyordu. Gerçekten benim dilimde bir kelime söyledi. ‘Doğru duymadım. O benim dilimi konuşamaz’ diye düşündüm. Sonra gidip geldik ve yeniden serbest atış atmaya gitti. Ve kelimeyi tekrarladı! Bir küfürdü! ‘Bunu söylediğine eminim’ diye düşündüm. Ligde birkaç sene oynadıktan sonra hazırlık yapıyor ve karşılaştığı bazı takımların tüm oyuncuları hakkında bir şeyler öğrenmeye çalışıyordu.”

Bryant ilk kez başka dilde trash talk yapmamıştı. Tony Parker ile Fransızca ve Bargnani ile İtalyanca trash talk yapıyordu. NBA efsanesi, Gasol ile de İspanyolca konuşuyordu. Kobe’nin Sırpça küfür ettiğini de unutmak mümkün değil.

Bryant efsaneleri süper yıldızlardan ayıran benzersiz bir özellik olan Michael Jordan rekabetçiliğine sahip. Oyuncularla trash talk yapabilmek için dil öğrenmesi Bryant’ın rekabetçilik konusunda ciddi olduğunu gösteriyor.


Kaynak | fadeawayworld.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler