Kobe Bryant: ”Lakers benim ailem, ne zaman isterlerse yanlarında olacağım”

NBA’de bu yaz emekliliğini açıklayan Los Angeles Lakers’ın efsanesi Kobe Bryant, emeklilik hayatı ve takımın geleceği ile ilgili bir röportaj verdi. Yirmi yıllık etkileyici kariyerini noktalayan Kobe Bryant, Time Warner Cable‘a verdiği röportaj sırasında sakallarıyla dikkat çekerken, yeni imajına ’emekli mağara adamı’ şeklinde esprili bir dille yaklaştı.

Los Angeles Lakers’ın geleceği hakkında olumlu konuşan Kobe Bryant, takımın genç bir çekirdeğe sahip olduğunu söylerken şu cümleleri kullandı: “Lakers, genç ve yetenekli bir çekirdeğe sahip ve bu çekirdek oldukça iyi. Önemli olan bu çekirdeği beraber geliştirebilmek ve bu parçaları birbirine oturtabilmek. Bence Los Angeles Lakers, bu konuda büyük bir şansa sahip çünkü genç oyuncular, bu yaşlarda oyunlarını ve kuvvetli yanlarını birlikte geliştirebilirler.Takım çok büyük bir potansiyele sahip. Umarım bu potansiyellerini er ya da geç yakalarlar.”

Takımın NBA 2016 Draftı’nın ilk tur 2. sırasından seçtiği Brandon Ingram hakkında da konuşan Kobe Bryant: Onun oyununu ve temposunu çok beğeniyorum. Uzun boyuyla birlikte top hakimiyeti de çok iyi. Hücumda çok etkili bir oyuncu.” dedi. Kobe Bryant ayrıca oyuncunun savunma yeteneğini de es geçmedi: “Bence çok büyük bir savunma potansiyeli olan bir oyuncu. Onun uzun kolları ve bacakları, savunmada önemli bir etki yaratacak. Umuyorum ki hücumdaki yeteneklerini, yapabileceklerini savunma kısmında da gösterir ve buna önem verir.”

Kobe Bryant, takımın bir başka büyük potansiyellerinden NBA Yaz Ligi’nin en iyi oyuncularından olan ve NBA’de ikinci senesine girecek olan D’Angelo Russell hakkında ise normal sezondan bu yana kendini çok geliştirdiğini söyledi ve sözlerine ekledi: “D’Angelo Russell, fizik avantajını kullanma konusunda büyük aşama kaydetmiş. Ayrıca savunmadaki farkındalığı, diğer oyuncuların sahadaki yerleşimi hakkındaki bilgisi çok iyi. Bu yaz kendini çok fazla geliştirmiş.”

Otuz yedi yaşındaki tecrübeli oyuncu, genç oyunculara gelişimi konusunda yardımcı olabileceğini de dile getirirken şunları söyledi: “Luke ( Walton) ile birkaç kez konuştum. Ayrıca Brian (Shaw) ile de görüştüm. Genç oyuncuların bilmelerini istediğim şey; ben her zaman buradayım. Sabah erkenden kalkıp çalışmak isteseler bile ben yanlarındayım. Lakers benim ailem.”

Kobe Bryant, kariyerinde beş NBA şampiyonluğu, iki kez finallerin MVP’si, bir kez NBA normal sezon MVP’si, on sekiz kez NBA All-Star, dört kez NBA All-Star MVP’si, on bir kez tüm NBA ilk beşi, dokuz kez NBA savunma ilk beşi, iki kez NBA sayı kralı, bir kez NBA All-Star Smaç Şampiyonu ve Los Angeles Lakers tüm zamanlarının en skorer oyuncusu gibi önemli başarıları sahip.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler