Kızılyıldız’dan ‘One Team’ kapsamında oldukça anlamlı proje!

Turkish Airlines EuroLeague’de sezonun dikkat çeken takımlarından Kızılyıldız, saha dışında da şahane bir projeye ev sahipliği yapıyor.

THY EuroLeague’de normal sezon sonunda play-offların kıyısından dönen Sırp ekibi, Sırbistan Özel Olimpiyatlar Organizasyonu ile birlikte IDEA Finish Line adında bir programa destek veriyor. EuroLeague basketbolunun sosyal sorumluluk projesi olan ‘One Team’ kapsamında düzenlenen bu projenin amacı zihinsel engelli insanlarla basketbol oynayarak onları cesaretlendirmek, kendilerine yaratıcı projelerde yer vererek ve eğitimlere tabi tutarak her birini toplumun bir parçası haline getirmek.

27 Nisan’da başlayan proje önümüzdeki haftalarda devam edecek dokuz seanstan oluşurken, katılımcılara aşılanmak istenen mesajın ise ‘Kaç kere yere düştüğünüzün önemi yok, her zaman daha hızlı ayağa kalkmalısınız ve kesinlikle vazgeçmemelisiniz!” şeklinde olduğu bildirildi.

euroleague.net
euroleague.net

Kızılyıldız oyuncusu ve aynı zamanda programın mentörlüğünü de yapan Nemanja Dangubic, organizasyonun açılış konuşmasında böyle bir projede yer almaktan dolayı kendisini çok mutlu hissettiğini söyledi. Sırbistan ekibinin diğer oyuncuları Marko Guduric ve kaptan Luka Mitrovic’in de ilerleyen günlerde projede yer alacağı ve katılımcılarla bir araya gelerek onlarla vakit geçireceği belirtildi.

14 ile 25 yaş arasında toplamda 14 katılımcının yer aldığı projede, katılımcıların basketbol yeteneklerinin yanı sıra yazılı ve görsel birçok alanda yaratıcılıklarını geliştirmek üzerine çalışmalar yer alıyor.

*Kaynak: euroleague.net

*Kaynak: KK Crvena Zvezda mts YouTube Kanalı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler