Kızılyıldız, Madrid’i grubun dibine yolladı!

Temsilcimiz Fenerbahçe’nin de yer aldığı Turkish Airlines Euroleague A Grubu’nda Kızılyıldız, haftanın sürprizine imza atarak Kombank Arena’da konuk ettiği Real Madrid’i 94-88 mağlup etmeyi başardı.

Karşılaşmaya seyircisinin desteğini arkasına alarak başlayan ve Real Madrid’in sezon başında bu yana süregelen boyalı bölge zaafını işlemeye çalışan Kızılyıldız, özellikle Maik Zirbes’in maç boyu da devam edecek enfes performansıyla ilk on dakikalık bölümde hücumda kusursuza yakın bir performans sergiledi. Savunmada ise geride bıraktığımız maçlara oranla daha yüksek enerjiyle mücadele eden ve Real Madrid kısalarına üç sayı çizgisi üstünde yoğun baskı uygulayan Sırp ekibi, ilk çeyreği 28-18 önde kapattı.

Kombank

İkinci çeyreğe ilk on dakikalık bölüme oranla hücumda daha yüzdeli başlayan Real Madrid, savunmada ise yine vasat bir görüntü sergilemekten kurtulamazken bu çeyrekte şut yüzdesi düşen Kızılyıldız’ın oyun içerisinde yaşadığı iniş çıkışlar Pablo Laso’nun ekibini oyunda tuttu ve ilk yarıyı Kızılyıldız, 46-43 önde bitirdi.

Üçüncü çeyreğin ilk bölümünü savunmada hiç beklenmedik bir biçimde oldukça verimli geçiren ve Kızılyıldız karşısında çemberi korumayı başaran Real Madrid, hücumda da bireysel yetenekleri üzerinden skor üretmeye devam edince oyunun kontrolünü ele geçirdi. Çeyreğin ikinci bölümünde ise sazı eline alan Quincy Miller, tamamen kişisel çabasıyla takımını skorda tutmayı başardı ve 67-66 Real Madrid üstünlüğüyle gidildi.

Zirbes

Final çeyreğinde ilk on dakikalık bölüme geri dönüş yapan ve hücumda Maik Zirbes’i inanılması güç derecede etkin kullanarak Real Madrid çember savunmasını onarılamaz hale getiren Kızılyıldız, rakibine oranla sahip olduğu dar oyuncu rotasyonunun yarattığı fiziksel yıpranmalara rağmen geri adım atmadı ve Real Madrid’i 94-88 mağlup etti.

Real Madrid’i Sırbistan’dan eli boş gönderen Kızılyıldız, bu sonuçla birlikte rakibini ateşe atmış oldu. İspanya temsilcisine A Grubu’ndaki beşinci yenilgisini tattıran Dejan Radonjic’in öğrencileri, gruptaki üçüncü galibiyetini elde etti ve Real Madrid’i zorlu grubun son sırasına yollamayı başardı.

Bireysel istatistikler

Zvezda

Madrid


Görsel kaynaklar

*Kızılyıldız / Twitter (@kkcrvenazvezda)

*THY Euroleague / Web site (euroleague.net)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler