Kızılyıldız, Baskonia engelini geçip üst üste altıncı galibiyetini elde etti! #BKNCZV

Turkish Airlines EuroLeague’in 19. haftasında Baskonia’ya konuk olan Kızılyıldız, maç boyunca oynadığı rahat basketbolla sahadan 87-69 galibiyetle ayrıldı ve Turkish Airlines EuroLeague’de üst üste altıncı kez kazandı.

Baskonia’nın ilk beşi: Shane Larkin-Jaka Blazic-Adam Hanga-Johannes Voigtmann-Andrea Bargnani

Kızılyıldız’ın ilk beşi: Stefan Jovic-Charles Jenkins-Marko Simonoic-Luka Mitrovic-Ognjen Kuzmic

Sırbistan ekibi, karşılaşmaya Marko Simonovic’in sayısıyla başladı (2-0). Karşılıklı kaçan atışlarla başlayan maçta sahneyi açan Kızılyıldız, 4-0’lık bir seriyle farkı 6 sayıya çıkardı (2-8). Hücumda organize olamayan Baskonia cephesinde Kim Tillie, karşılaşmanın bitimine 6:26 kala bulduğu isabetle farkı 4 sayıya indirdi (6-10). Savunmada Kızılyıldız’ı durduramayan Baskonia’da koç Sito Alonso, Stefan Jovic’in arka arkaya bulduğu beş sayıyla molayı aldı. Moladan sonra oyun kontrollü geçse de Nate Wolters’ın çeyrek bitimine 4 saniye kala bulduğu sayıyla ilk çeyrek 25-15 Kızılyıldız üstünlüğüyle geçildi.

@Baskonia

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf Kızılyıldız oldu. Deplasman ekibi, Marko Simonovic’in etkili oyunuyla kontrolü eline aldı. Charles Jenkins ve Nate Wolters’ın bulduğu üçlük sayılık isabetlerle fark 16 sayıya çıktı ve Sito Alonso, devrenin bitimine 7:15 kala bir kez daha mola aldı (20-36). Adeta fırtına gibi gelen Kızılyıldız’a Rodrigue Beabouis’a dur dedi ve çeyrek sonuna 5:30 kala üçlüğü buldu. Maçtaki üçüncü üçlüğünü bulan Simonovic, 14. sayısına ulaşıp farkı tekrar 19 sayıya çıkardı (26-45). Kızılyıldız, rakibini ilk yarıda inanılmaz bir baskı altına alarak soyunma odasına 50-27 önde gitti.

Karşılaşmanın ikinci yarısı Adam Hanga’nın sayılarıyla başladı. Oyunun bu bölümü skor anlamında kısır geçerken Kızılyıldız, kontrollü oyununu sürdürmeye devam etmeyi başardı. Baskonia, Rodrigue Beaubois’nın sayılarıyla ayakta kalmaya çalışırken Fransız oyuncu, üçüncü çeyreğin sonuna 6:58 kala farkı 21 sayıya indirdi (34-55). Kızılyıldız’da üçlükler bitmezken Stefan Jovic, 12. sayısına ulaşıp farkı 26 sayıya kadar çıkardı (60-34). Takımın yeni parçası Nicolas Laprovittola, Baskonia adına aradaki farkı eritse de Bask ekibi, bu bölümde bulduğu şansları değerlendiremedi ve son 10 dakikaya 70-49 geride girdi.

Maçın son çeyreğinde taraftarın desteğiyle ayaklanan Baskonia’da Shane Larkin, sahneyi çıktı ve aradaki farkı arka arka bulduğu basketlerle 14 sayıya kadar indirdi (56-70). Anında bir reaksiyon gösteremeyen KızılyıldızOgnjen Kuzmic ile maç bitimine 5:50 kala ev sahibi ekibe dur dedi (58-72). Bunun ardından Simonovic, tekrar sahneye çıktı ve farkı bir kez daha 19 sayıya çıkardı (60-79). Baskonia, bu dakikadan sonra oyunu kaybettiğini kabullenirken kontrolü daha bırakmayan Kızılyıldız, sahadan 87-69 galibiyetle ayrıldı. 

Geri1 of 3

Kızılyıldız, Baskonia engelini geçip üst üste altıncı galibiyetini elde etti! #BKNCZV

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler