Kings’in Bogdanovic’in başrol olmasına ihtiyacı var! | ÇEVİRİ

Yazı: Jonathan Tjarks, The Ringer

Çeviri: Ahmet Turhal, TrendBasket


Getty Images/Ringer Illustration
Getty Images/Ringer Illustration

Kings çevrelerinde kiminle konuşursanız konuşun, size aynı şeyi söyleyecektir: O sıradan bir çaylak değil. 25 yaşındaki Sırp, Sacramento’nun bir başka kayıp sezonunda parlayan nadir bir parça. All-Star hafta sonunun Yükselen Yıldızlar maçının MVP’si Bogdanovic sahadaki herkesten daha tecrübeliydi.

Kendisinden daha genç meslektaşlarının aksine o, nasıl bir oyuncu olduğunun farkında olan, tamamlanmış bir ürün. Üçlük atıyor, topu dolaştırıyor ve nadiren hata yapıyor. Her takımın kadrosunda görmek için can attığı ideal rol oyuncusu profiline cuk oturuyor. Fakat Kings her takım değil. Sorun şu ki, rol oyuncusuna ihtiyaçları yok. Yıldızlara ihtiyaçları var ve Bogdanovic’in bunlardan biri olup, olmadığını anlamak zorundalar. NBA’deki çoğu genç oyuncunun kendi oyununun farkına varması beklenirken Sacramento’nun Bogdan’ın daha pervasız oynamasına ihtiyacı var.

Bogdanovic şu an bile takımın en iyi oyuncusu olabilir. Sezona kenarda başladı fakat kısa sürede Buddy Hield’ı bençe göndererek ilk beşe yerleşti. Son dört ayın her birinde sayı, dakika ve şut kullanma istatistiklerini geliştirdi. 36 dakika istatistiklerine bakıldığında %46.4 isabetle 15.1 sayı ve 4.2 asist ortalamalarına sahip. Onu diğer çaylaklardan ayıran nokta ise verimliliği. Takımdaki en iyi true shooting* (%57.7) ve en iyi üçüncü asist-top kaybı oranına sahip. (2:1)

Şubat ayının başındaki Dallas maçından önce soyunma odasına takımın bir diğer çaylağı De’Aaron Fox: “Harika bir performansı var. Gerçekten iyi şut atıyor. Bizim için sahadaki ikinci bir oyun kurucu gibi.” diyor. “Çaylak gibi oynamıyor. Olgunlaşmış bir veteran gibi.”

Geri1 of 4

“Çaylak gibi oynamıyor. Olgunlaşmış bir veteran gibi”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler