Kevin Durant yarışına Boston Celtics de katıldı!

Kevin Durant’in talipleri listesine Boston Celtics de adını yazdırdı. 

Yaklaşık bir ay önce Brooklyn Nets’e takas talebinde bulunduğundan beri ismi manşetlerden düşmeyen Kevin Durant için bir başka iddia daha gündemdeki yerini aldı. Adrian Wojnarowski’nin yaptığı habere göre Boston Celtics de olası bir Durant takası için Nets ile görüşme halinde.

Wojnarowski’nin belirttiğine göre Celtics, Durant’i kadrosuna katma noktasında diğer takımlardan daha önde gözükmese de Jaylen Brown’un merkezde olduğu bir takas paketiyle birlikte Nets’e diğer takımlardan daha ikna edici bir teklif sunabilecek pozisyonda. Miami Heat, Toronto Raptors ve Phoenix Suns’ın da 33 yaşındaki süper yıldızı kadrosuna katmak istediği biliniyor.

Brooklyn Nets’in Kevin Durant konusundaki duruşunda da bir değişiklik söz konusu değil. Nets, ilerleyen yaşına rağmen ligin en fark yaratan isimlerinden biri olan oyuncu için birçok birinci tur draft hakkı ve kayda değer oyuncuların yer aldığı bir paket beklemeye devam ediyor.

İçerikteki bir diğer ayrıntıya göre Boston Celtics, Jayson Tatum’u hiçbir şekilde takasa dahil etmeyi düşünmüyor. Celtics, şu an için Nets’e Jaylen Brown ile birlikte 2025, 2027 ve 2029 birinci tur draft hakları ile 2024 ve 2026 draft hakkı değişimi teklifi sunabilir.

Kariyerinde 12 kez All-Star ve 2 kez NBA Finaller MVP’si seçilen Durant, geride bıraktığımız sezonda da etkileyici bir performans ortaya koydu. Durant, 29.9 sayı ortalamayla 2014 yılından beri en yüksek sayı ortalamasına ulaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler