Kevin Durant, Steve Nash ve Sean Marks’ın kovulmasını istiyor!

İddialara göre Kevin Durant, takımda kalmak için Brooklyn Nets cephesinden ciddi isteklerde bulundu.

NBA’de yaz döneminin en büyük bilmecelerinden birisine dönen Kevin Durant takası hakkında flaş bir iddia gündeme düştü. Shams Charania’nın yaptığı habere göre Durant, takımın sahibi Joe Tsai’den çok ciddi taleplerde bulundu.

Haberde aktarıldığı kadarıyla süper yıldız, takas olma istediğini yinelediği görüşmede takım sahibinin bir seçim yapması gerektiğini dile getirdi. İkili, görüşmeyi Londra’da yüz yüze gerçekleştirirken Kevin Durant Tsai’ye, takımın koçu Steve Nash ve genel menajeri Sean Marks ile kendisi arasında bir tercihte bulunmasının şart olduğunu ifade etti. Öte yandan Durant, takımın gidişatına inancı kalmadığını belirtti.

Bu haberler üstüne ise Joe Tsai’nin yanıtı gecikmedi. Brooklyn Nets’in sahibi, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Yönetim kadromuz ve koç ekibimizi destekliyorum. Brooklyn Nets’in çıkarları doğrultusunda kararlar alacağız.” diyerek Durant’in isteklerine boyun eğmeyeceğinin mesajını verdi.

Durant, takas talebini 30 Haziran’da takıma bildirmişti. İlk aşamada Phoenix Suns ve Miami Heat gibi takımlar oyuncuyla ilgilenirken, yakın dönemde Boston Celtics’in ismi ön plana çıkmıştı. Ancak Nets cephesinin Durant karşılığında ciddi taleplerde bulunması sebebiyle görüşmelerin çıkmaza girdiği ifade edilmişti. Oyuncunun, istediği takas gerçekleşmediği takdirde takımla beraber hazırlık kampına katılım gösterip göstermeyeceği henüz belirsizliğini koruyor.

2022-23 sezonuyla birlikte kariyerinin 16. sezonuna girecek olan 33 yaşındaki oyuncu, ilerleyen yaşına rağmen geride kalan sezonda da ortaya oldukça etkili bir performans koymayı başardı. Durant, 29.9 sayı ortalamayla 2014 yılından beri ulaştığı en yüksek sayı ortalamasını kaydetti. Bununla birlikte maç başına 6.4 asist yaparak bu alanda kariyerinin en başarılı sezonunu geçirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler