Kevin Durant: “Kyrie Irving harika görünüyor” #NBA

Brooklyn Nets’in süper yıldızı Kevin Durant, Philadelphia 76ers maçı sonrasında Kyrie Irving hakkında sorulan soruları yanıtladı.

Kevin Durant, dün gece oynanan Brooklyn Nets – Philadelphia 76ers karşılaşmasının ardından basın mensuplarının Kyrie Irving ile ilgili sorduğu sorulara yanıt verdi. Yıldız oyuncu, sezon başından beri forma giymeyen takım arkadaşının antrenmanlarda nasıl göründüğüyle ilgili gelen bir soruya şu şekilde cevap verdi:

“Harika görünüyor. Maçlarda süre almaya başlamadan önce biraz daha çalışmak ister mi bilmiyorum ancak bana harika göründü.”

Bir basın mensubunun, “Sadece yarı zamanlı şekilde takımla birlikte olabilecek bir oyuncuyla devamlılık sağlayabileceğiniz konusunda kendinize nasıl bu kadar güvenebiliyorsunuz?” şeklinde sorduğu soruya biraz çıkışan Durant, şöyle karşılık verdi:

“Kyrie’yi oynarken izledin mi? O bir basketbol dahisi. Düzgün savunmazsanız %60-%70 yüzdelerle oynayabilecek yüksek basketbol IQ’suna sahip biri. Sadece biraz daha zamana ihtiyacı var. Biz de ona elimizden geldiğince yardımcı olacağız. Biz takım olarak kolektif bir oyun yapısıyla oynuyoruz ve onun da buna adapte olabilecek yetenekleri var. O yüzden hiçbir şekilde endişelenmiyoruz.”

Kyrie Irving COVID-19 aşısı olmayı reddettiği için sezon başından beri forma giymiyordu. Fakat takımdaki eksiklerin artmasıyla beraber yakın zamanda sadece deplasman maçlarında yer almak kaydıyla kadroya geri döndü. Takıma geri katılmasıyla COVID-19 sağlık ve güvenlik protokollerine takılması bir olan Irving’in gelecek günlerde ilk maçına çıkması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler