Kevin Durant: “Bana göre sezonun MVP’si Joel Embiid” #NBA

NBA’de bu sezon MVP seçilecek oyuncu merak ediliyor. Kevin Durant ise bu konuda kararı vermiş durumda: Joel Embiid!

2013-2014 sezonunda MVP seçilen Kevin Durant, Philadelphia ile normal sezonda 51 maç kazanan, sayı lideri ve en çok double-double yapan oyuncusu olan Joel Embiid’in MVP olması gerektiğini düşünüyor. KD, Giannis Antetokounmpo ve Nikola Jokic’i de dahil ederek şu ifadelerle MVP tartışmalarını yorumladı:

“Anlatıları nedeniyle kontrol edilen birçok oyuncu var. Bazı oyuncular insanların seçilen oyuncu hakkındaki düşünceleri sebebiyle MVP ödülünü kazandı. Joel ile aynı durumda Giannis ve Jokic var. Sanırsam kişiliği ve hikayeleri nedeniyle bu iki oyuncuyu Embiid yerine tercih ediyorlar.”

Herkesin MVP olacağını düşündüğü Nikola Jokic’in rakamlarının Joel Embiid’e göre daha iyi olduğunu belirten Kevin Durant sözlerine ek olarak bir oyuncunun eğer üst üste 2. kez MVP odülünü kazanacaksa daha önce yaptığından daha olağanüstü şeyler yapması gerektiğini söyledi.

Bu duruma ise örnek olarak Golden State Warriors döneminde birlikte oynadığı Stephen Curry‘i gösterdi. Stephen Curry, 2015 ve 2016 yıllarında üst üste 2 kez MVP ödülünü kazanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler