Kendini Yere Atarsan, Oturursun

Louisville guardı Chris Jones, Cardinals’ın Long Beach State’i Salı akşamı 63-48 yendiği maçta ilk beş başlamadı. Bu maç, Cardinals’ın Cumartesi günü oynadığı ve evinde kaybettiği Kentucky maçından sonraki ilk maçtı. Maçın ilk 30 dakikasında da forma giymedi.

Bu gerçekten şaşırtıcı bir durumdu. Jones, Louisville Cardinals’ın koçu Rick Pitino’nun bu sezon ki rutin ilk beş oyuncularından birisiydi. Maç başına 27.5 sayı üretiyor. Keza takımdaki birçok istatistik hanesinde de lider.

Peki Pitino onu neden ilk beş başlatmadı? Kentucky maçında kendini yere attığından dolayı.

Cumartesi akşamı oynanan maçta Jones, flagrant faul almak için sert bir dirsek almış gibi gösterdi ve kendini yere attı. Ribaund pozisyonunun ardından Dakari Johnson’ın kendisinin yüzüne dirsek atmış gibi gösterdi. Daha sonra televizyon tekrarında Kentucky oyuncusunun dirseğinin yakınına bile gelmediği anlaışdı. Daha da kötüsü, Jones çenesine gerçekten bir dirsek gelmiş gibi davrandı birkaç dakika boyunca.

Elbette Pitino da bu görüntüleri izledikten sonra çok mutlu değildi:

“Chris’i ilk beş başlatmadım,  şut yüzdelerinin düşük olmasından dolayı da değil. Onu Kentucky maçında yaşanan kendini yere atma olayından dolayı başlatmadım. İzledikten sonra çok üzgün hissettim. Biz bu tarz şeyler yapmıyoruz. Daha sonra da çenene gerçekten bir darbe gibi davranmak… Bu konularda aldatma yapamazsın. Küçük kolejlerde yapabilirsin belki. Ama burada televizyon var, bu tarz şeylerde aldatamazsın. Ve ben de ona bunu yaptığından dolayı oynamadığını söyledim. Bu Louisville oyuncularının yapamayacağı bir şeydir. Ancak benchte kendisi en iyi destek veren oyuncusuydu ve oyuncularla iyi bir iş çıkardı.”

1 Yorum

  1. Bizde olsa alnından öperler bizim basketbol “ahlakı” mıza göre bunlar hepsi profesyonellik dahilinde hatta koçlar antremanlarda özel olarak bunları çalıştırıyor yapanları kutluyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler