Geri1 of 2

#KBL oyuncularından Serebral Palsili çocuklara destek!

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde boy gösteren ve FlyBasketball bünyesinde bulunan MBK Doğuş Hastanesi’nden Gülşah Akkaya, Girne Üniversitesi’nden Simay Karaman, Beşiktaş’tan Mehtap Karabilecen ve Galatasaray’dan Yağmur Taşar, Serebral Palsi hastası çocuklar ve aileleriyle bir araya gelerek onlara umut ışığı oldu.

Türkiye genelinde çalışmalarına devam eden Bir Can Bin Umut Derneği ve FlyBasketball Menajerlik & Sporcu Kariyer Danışmanlığı’nın ortak olarak düzenlediği buluşmada açılış konuşmasını tecrübeli oyuncu Gülşah Akkaya gerçekleştirdi. Bir Can Umut Bin Derneği ile iş birliği yapmaktan dolayı heyecanlı olduğunu söyleyen ve çocuklara umut olmayı projenin temel misyonu olarak gösteren Akkaya: “Serebral Palsi hastası çocuklara umut ışığı olmak adına içerisinde bulunduğumuz bu değerli sosyal sorumluluk projesi ile birlikte umuyorum ki toplumumuzda bu hastalık hakkında daha fazla farkındalık yaratılır. Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek, bizi biz yapan toplumumuza yarar sağlamak adına Bir Can Bin Umut Derneği ile iş birliği yapmaktan dolayı çok heyecanlıyız. El ele vererek çocuklarımıza umut olabilmek ve onların yaşamını bir nebze olsun kolaylaştırabilmek bizlerin bu proje için temel misyonudur.” dedi.

Gülşah Akkaya’nın ardından mikrofona Beşiktaş formasını terleten Mehtap Karabilecen geçerken: “Biz sporcular, topluma yarar sağlayacak ve farkındalık yaratacak projeler içerisinde yer almaktan dolayı her zaman büyük onur duyuyoruz. Bizler Serebral Palsi hastası çocukların ve ailelerin yaşadıkları tüm zorlukların farkındayız. Tüm bu zorlukları büyük bir aile gibi beraber atlatabilmek için çocuklarımızın gerek kendi ihtiyaçları, gerekse tedavileri adına gereken desteği sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Bu hastalık ile mücadele eden çocuklara her zaman destek vereceklerini belirten Girne Üniversitesi’nin forveti Simay Karaman ise: “Bugün burada altı kardeşimizin hayatını kolaylaştıracak arabalar ile bu beraberliğe başladık. Bundan sonraki süreçte de bu hastalıkla mücadele eden çocuklarımızın her zaman yanında olacak ve tedavi süreçlerinden sonra da hayata katılımları konusunda gerekli desteği sağlayarak, üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Umuyorum ki bugünden sonra toplumumuzda bu önemli hastalık daha fazla ilgi ve destek görecek.” diyerek projeye destek verdi.

Galatasaray’ın 17 yaşındaki genç oyuncusu Yağmur Taşar konuşmasını yaparken: “Ben kariyerimde ilk kez böylesine bir sosyal sorumluluk projesi içerisinde yer alıyorum. Bu nedenle çok heyecanlı ve mutluyum. Biz sporcular, Serebral Palsi hastası çocukların yaşadığı zorlukların farkındayız. Onlar bizim kardeşimiz gibi ve her zaman ilgiyi, sevgiyi, desteği hak ediyorlar.”  şeklinde konuştu.

Son olarak Bir Can Bin Umut Derneği Başkanı Cansel Kirman: “Bizler, Serebral Palsi hastası çocuklarımızın topluma kazandırılmasının yanı sıra, mutlu ve sağlıklı bireyler olmaları adına birçok çalışmayı şevkle ve mutlulukla yürütüyoruz. Bu yolda yürürken, bize sağlanan destekler de bizi her zaman daha güçlü ve daha azimli kılıyor. Bu nedenle FlyBasketball Sporcu Danışmanlık ve Kariyer Planlama Kurucusu Sayın Serdar Çevirgen ve bugün burada bizi yalnız bırakmayan sporcular başta olmak üzere, projede emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İnanıyorum ki ilerleyen dönemde, Serebral Palsi hastalığı hakkında toplumumuzda daha fazla bilinç oluşacaktır.” diyerek bu projeden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Konuşmaların ardından projeye destekte bulunan oyuncular, Serebral Palsili çocuklar ve aileleriyle birlikte keyifli vakitler geçirdi ve yürüme zorluğu çeken altı çocuğa ottobock bebek arabası hediye etti.

Geri1 of 2

#KBL oyuncularından Serebral Palsili çocuklara destek!

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir