Kazlauskas: “EuroLeague, FIBA’yı itibarsızlaştırmak için kulüpleri zorluyor olabilir”

Litvanya’nın başarılı koçu Jonas Kazlauskas, takımının Hırvatistan ile oynayacağı maç öncesi çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.

Donatas Urbonas’ın aktardığı demeçlere göre EuroLeague – FIBA savaşını herkesten farklı yorumlayan ve milli takımlar hakkında da konuşan Jonas Kazlauskas, kariyeri hakkında gelen soruları da yanıtladı.

Jonas Kazlauskas‘ın açıklamaları şu şekilde:

“Milli takımımız zor bir durumda. Milli takıma bu şekilde muamele edilemez. Üç yıl evvel de bu sistemin yanlış olduğunu ifade ettim. Milli takımda ülkelerin en iyi oyuncuları oynamalı. Taraftarlara da saygı göstermeliyiz. Böyle bir şeyi yıkmak çok hızlı olur, yeniden inşa etmek ise çok uzun zaman alabilir.

Kimseyi suçlamayı istemiyorum ama EuroLeague belki de FIBA’yı itibarsızlaştırmak için kulüpleri zorluyor olabilir? Ben, federasyonların da bir gün FIBA’yı durumu değiştirmeye zorlayacağını düşünüyorum. Bu konuda başka bir alternatif göremiyorum.

Çin’de kalmam için bir teklif aldım ancak Guangdong’un teklifinini reddettim. Bazı kulüplerden teklifler alırsam olumlu yaklaşacağım.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler