Kayla McBride: “Becky Hammon bana profesyonel olmanın ne anlama geldiğini öğretti” | TB ÖZEL

Röportaj: Onur Coşkun

Tarih: 21 Aralık 2020


Fenerbahçe’nin Birleşik Amerikalı oyuncusu Kayla McBride ile EuroLeague Women grup maçlarının ilk ayağının ardından röportaj yaptık.

-Grubunuzda direkt rakibiniz olan iki takım bulunuyor ve belki de ligin en zor grubundasınız. Bizim için grubu değerlendirebilir misin?

“EuroLeague dünyadaki en zor liglerden biri. Tabii ki grupta oldukça güçlü takımların bulunduğunun farkındayız. Bence sakatlıklar ve Covid sebebiyle takım olarak gerçek kimliğimizin çok azını gösterebildik.  Grubumuzdaki diğer takımlar Final Four oynama ihtimali olan takımlar, oldukça başarılılar. Ancak bence sağlıklı olduğumuz zaman bizim de şansımız fazlasıyla yüksek.”

-Gruptaki üç maçınızda iki galibiyet aldınız ve gelecek maçlar Prag’da oynanacak. Playoff şansınız hakkında neler söylersin?

“İlk hub maçlarını İstanbul’da oynamak bence çok iyiydi bizim için ve rakiplerimizi daha şimdiden çok iyi tanıyoruz. Prag’da olmak da bizim açımızdan normal olacak. Eğer bir arada ve güçlüysek gelecek maçlara da herhangi normal birer maç gibi yaklaşacağız. Bir bütün halindeyken oluşturduğumuz takımı gerçekten çok seviyorum.”

Kayla McBride
fiba.basketball/euroleaguewomen/20-21/

-Türkiye liginde son derece başarılı bir performansınız var. Oynadığınız tüm maçları kazandınız. Yerel rekabetler ve ligin genel kalitesi hakkında ne düşünüyorsun?

“Türkiye ligi, Fenerbahçe’nin her dönem çok başarılı olduğu bir turnuva. Biz de bunu devam ettirmek istiyoruz. Bu ligi kazanmanın nasıl bir şey olduğunu biliyorum ve şimdi Fenerbahçe ile rekabetin bir parçası olmak benim kazanmayı her zamankinden daha da çok istememi sağlıyor.”

Geri1 of 3

“Sağlıklı olduğumuz zaman bizim de şansımız fazlasıyla yüksek”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler