Karşıyaka taraftarından takımına dijital destek

Karşıyaka Spor Kulübü, YOUnite ile iş birliğine giderek bir ilke imza attı ve resmi uygulaması üzerinden dünyanın her yerindeki taraftarlarının takımlarını desteklemesini sağladı.

YOUnite’ın Karşıyaka Spor Kulübü için özel olarak geliştirdiği aplikasyon ile Pınar Karşıyaka’nın RETAbet Bilbao’yu 85-76 yendiği karşılaşma esnasında taraftarların takımlarını desteklemesi sağlandı.

Karşıyaka Spor Kulübü resmi uygulamasına giren yüzlerce taraftar, kulübün daha önceden belirlediği tezahüratlara tek tuş ile katılarak salon içerisindeki ses seviyesini arttırdı ve takımına desteğini gösterdi. Sistem tezahürata katılan taraftar sayısına göre salon içerisindeki ses seviyesini belirleyen algoritması ile her taraftar tuşlamasının ses yüksekliğine etki etmesini sağlıyor. Desteklerini gösteren taraftarlar “Bu KAFKAF’ta benim de payım var” deme şansını yakalıyor.

Karşıyaka Spor Kulübü tarafından pilot çalışması ücretsiz olarak sürdürülen projenin ilerleyen günlerde Basketbol Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarında kulübe ekstra gelir de sağlaması hedefleniyor.

Karşılaşmadan sonra konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı “Taraftarımız her zaman için bizim itici gücümüz. Pandemi dolayısıyla fiziken yanımızda olamayan Türkiye’deki ve dünyanın her yerindeki Karşıyakalılar YOUnite sayesinde salonda seslerini duyurarak oyunculara destek olma şansı yakaladılar. Ses seviyesinin yüksekliğini fark eden oyuncular da çok sayıda taraftarın kendilerini ekran başında izlediklerini anlayıp motivasyonlarını arttırdılar. En kısa zamanda pandeminin sona ermesini ve taraftarlarımızı salonda görmeyi istesek de bu geçiş sürecinde destekçilerimizi dijital dönüşüm projemiz kapsamında yanımızda hissedebilmek çok güzel” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler