Karşıyaka One Team, Wings for Life World Run’da koşacak!

Dünya’nın dört bir yanında omurilik felcine yönelik araştırmalarını desteklemek amacıyla düzenlenen Wings for Life World Run, 24 ülkede dördüncü kez koşuluyor. 

7 Mayıs Pazar günü tüm dünyada 24 farklı lokasyonda startı verilen Wings for Life World Run’ın İzmir’de yapılan Türkiye ayağında Karşıyaka One Team, 1000’e yakın koşucusuyla yerini alacak.

2015 yılında engelli bireylerin önünden engelleri kaldırmak ve spora teşvik etmek amacıyla kurulan Karşıyaka One Team Gönüllü Koşu Takımı, sekiz ay boyunca çeşitli antrenmanlarla 15 tekerlekli sandalyeli bireyi ve onlarla birlikte koşacak olan 20 gönüllü koşucu Wings For Life World Run’a hazırlandı.

Karşıyaka One Team, Anadolu Otizm Vakfı, İzmir Down Sendromu Derneği, Kalbimizin Ritmi İşitme Engelli Dans Ekibi, Mutluluğun Adresi, Değişim Liderleri Derneği, Karşıyaka Tekerlekli Sandalyeli Basketbol Takımı ve Karşıyaka Duymazlar Spor Kulübü ile beraber takım olarak yine Wings for Life World Run Izmir’de yerini alacak.

Karşıyaka One Team, geçtiğimiz yıl 364 koşucuyla katıldığı Wings For Life World Run ‘da Türkiye’nin 2., dünyanın en büyük 6. koşu takımı olurken; bu yıl 1000’e yakın kayıtlı koşucusuyla Türkiye’nin en büyük koşu takımı olmayı da başardı.

kskoneteam.com
kskoneteam.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Selim Çınar: ”Değişen kadroyla beraber bizim için zor bir sezon başlangıcı oldu”

Pınar Karşıyaka Genel Menajeri Selim Çınar, Sports TV'de yayınlanan Basketbol Gecesi programına konuk oldu. Geçtiğimiz hafta düzenlenen ve Karşıyaka One Team'in yer aldığı Wings For...

Wings For Life World Run tamamlandı; şampiyon Karşıyaka One Team’den!

Wings For Life World Run tamamlandı; şampiyon Karşıyaka One Team'den! Dünyanın dört bir yanında omurilik felcine yönelik araştırmalarını desteklemek amacıyla düzenlenen Wings for Life World...

Karşıyaka One Team, Runatolia’da Lösev için koştu!

Karşıyaka One Team Gönüllü Koşu Takımı, 5 Mart Pazar günü Antalya’da düzenlenen Runatolia Maratonu'nda 40 gönüllü koşucusuyla Lösev yararına koştu. Karşıyaka Basketbol Takımının EuroLeague oynadığı...