Karl-Anthony Towns: “Sahaya çıktım ve agresif olmaya çalıştım” #NBA

Dün gece 60 sayı atarak sezonun skor anlamında en iyi maçını çıkaran Karl-Anthony Towns, tarihi performansının ardından konuştu.

NBA’de dün gece Karl-Anthony Towns fırtınası esti. Yıldız oyuncu, takımının San Antonio Spurs’ü 149-139 yendiği maçta sezonun belki de en iyi performansına imza attı. Maçı 60 sayı ve 17 ribaundla tamamlayan Towns, skor anlamında sezonun en yüksek sayısına ulaştı. Ayrıca kişisel rekorunu ve Minnesota Timberwolves kulüp rekorunu kırdı.

Öte yandan NBA tarihinde Shaquille O’Neal’dan bu yana 60 sayıya ulaşmayı başaran ilk pivot olan Karl-Anthony Towns, maçın ardından açıklamalarda bulundu. 26 yaşındaki oyuncu performansını şu şekilde değerlendirdi:

“Koça maçtan önce söyledim: ‘Bu maçı kazanmamız gerekiyor. Bunun için ne gerekirse yapacağım. Eğer 44 ya da 48 dakika oynamam gerekirse de oynayacağım.’ Bu maça çıkarken zihniyetim bu şekildeydi. En iyi performansımı göstermem ve maçı domine etmem gerekiyordu. Ben de sahaya çıktım ve olabildiğince agresif olmaya çalıştım.”

Söylediği gibi maçı domine eden Anthony Towns, maçın bitimine üç dakika kala 56 sayıyla oyuna dahil olmadan önce Chris Finch’e ne yapmasını istediğini sorduğunu, koçun da kendisine “Git ve 60’a ulaş!” dediğini aktardı.

Towns bu kusursuza yakın performansıyla birlikte başka bir ilke daha imza attı. KAT, 11’de 7’lik üçlük isabeti kaydederek NBA tarihinin 60+ sayı 15+ ribaund rakamlarına %60 üçlük yüzdesiyle ulaşan ilk ismi oldu. Bununla beraber yine NBA tarihinde 60 sayıya ulaşmayı başaran LeBron James’ten sonra ikinci NBA Draft 1 numarası olarak ismini tarihe yazdırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler