Karl-Anthony Towns: ”Playoff yapmak, özel bir şeyler ortaya koymak zorundayız”

Minnesota Timberwolves’ın yetenekli pota altı oyuncusu Karl-Anthony Towns, nbpa.com’dan Jared Zwerling’e merakla beklenen 2016/17 NBA sezonu ve kişisel kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kişisel hedeflerin takım hedeflerinden bağımsız var olamayacağını ifade eden 1995 doğumlu pivot, bu sezon playoff yapmak ve özel bir şeyler ortaya koymak zorunda olduklarını dile getirdi.

Karl-Anthony Towns tarafından Jared Zwerling’e yapılan açıklamaların satır başlarını haber metninin devamında bulabilirsiniz.

”Kişisel hedefler takım hedefleri üzerinden düşünülebilir. Playoff yapmak, özel bir şeyler ortaya koymak zorundayız. Bunun gerçekleşip, gerçekleşmemesi çalışmaya devam etmemize bağlı. Oyunumun daha iyi olacağını biliyorum. Kevin Garnett’ten tüm sezon boyunca çok şey öğrendim. Sadece daha iyi bir oyuncu olabileceğimi hissediyorum. Tüm sezon öğrendiklerimden kendim için ne alabileceğimi görüyorum. Bir oyuncu olarak çok daha iyi bir lider olabilirim. Geçen sezon öğrendiklerimin üzerine koyup, yoluma devam edeceğim. Bu gerçekten harika olacak.”

”Tom Thibodeau şimdiye değin bana çok şey öğretti. O, akıllı ve harika bir insan. Kendisini koçum olmasının yanı sıra arkadaşım olarak da görüyorum. Bence bu böyle olmalı. Birlikte yukarı çıkmak, daha iyi olmak istiyorsak aramızdaki iletişim her zaman iyi olmak zorunda.”

Wolves tarafından NBA Draft 2015’te birinci tur birinci sırada seçilen Karl-Anthony Towns, NBA’deki ilk sezonunda 82 maça çıkıp, tamamında ilk beş başladı. Maç başına 32,0 dakika süre alan pota altı oyuncusu, 18,3 sayı, 10,4 ribaund, 1,9 asist ve 1,6 blok ortalamaları ile mücadele ederken maç başına 14,05 top kullanıp, 7,62 isabet buldu ve 54,7% saha içi isabet oranı kaydetti. Üç sayı çizgisinin gerisinden 34,1% ile oynayan Towns, serbest atış çizgisinde ise 81,1% gibi oldukça başarılı bir oran yakaladı.


Kaynak | JARED ZWERLING/NBPA.COM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler