K.C. Rivers’ın Gine-Bissau pasaportu “geçersiz” çıktı!

Real Madrid’in yıldız gardı K.C. Rivers, Avrupa Birliği ile Afrika, Karayip ve Pasifik (AKP) Ülkeleri arasında imzalanan bir ekonomik işbirliği anlaşması olan Cotonou Anlaşması sayesinde ACB’de özel bir statüde oynayabiliyordu.

2014 yılında Gine-Bissau pasaportu alan Rivers’ın ne var ki bugünlerde pasaportu sayesinde kazandığı statüsü tehdit altında. İspanyol basınından gelen haberlere göre Rivers’ın pasaportundaki gerçeklik sertifikası yanlış konsolosluk tarafından onaylandı.

Gine-Bissau’nun Madrid’de bir konsolosluğunun olmaması ve Rivers’ın belgelerini imzalayan Arjantinli avukat Aldo Dario Herchhoren’in pasaport belgelerini yenilememesi problemin ayyuka çıkmasına sebep oldu. 7 Ağustos 2014’te Real Madrid’e transfer olan Rivers’ın AB dışı oyuncu kontenjanından çıkabilmesi için “hileli” bir pasaport çıkarıldığı da böylece açığa çıktı.

Real Madrid’in eski oyuncusu Marcus Slaughter ve şu anda Porto Riko’da oynayan Andy Panko’nun da geçersiz pasaportla ACB’de oynadığı İspanyol basını tarafından daha evvel ortaya çıkarılmıştı.

ACB kuralları gereği bir takımda İspanya’da yetişmiş en az 4 oyuncu, AB dışından gelen en fazla 2 oyuncu olması gerek. Diğer oyuncuların da AB ile Cotonou kontenjanından yararlanabilmesi mümkün.


Kaynak: El Pais

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler