Geçtiğimiz sezonu oldukça iyi istatistiklerle geçirirken Mart 2019 tarihinde sakatlanan Jusuf Nurkic yaklaşık 16 ay sonra Portland Trail Blazers formasıyla ilk resmi maçına çıktı. Harika bir oyun çıkaran oyuncunun maçtan sonraki gündemi ise çok daha farklıydı.

Jusuf Nurkic Portland Trail Blazers’ın Memphis Grizzles’i uzatmada 140-135 yendiği maçta 18 sayı, dokuz ribaund, beş asist ve altı blokluk bir performans sergilerken basın toplantısında Covid-19 virüsü ile ilgili konuştu.

Bu maçı kazandığımız için çok mutluyum, 16 aydır bu anı bekliyordum. Son birkaç gündür hayatımdaki en zorlu dönemlerden birisini geçiriyorum. Büyükannem COVID ve şu anda komada. Sanıyorum insanlar bu boktan şeyin gerçek olduğunun farkında değil. Biz burada çok şanslı bir azınlığız çünkü steril bir ortamdayız ve her gün test olma şansına sahibiz, ama herkesin maskesini gerektiğinde takması gerekiyor. 

Büyükannem hastaneye gitmeyi istemedi, onunla telefonda konuştum ve ‘Eğer sen hastaneye yatmazsan ben eve geliyorum’ dedim. Sanırım bu olayın ciddiyetini anlamasını sağladı. Umuyorum ki çok geç kalmamışızdır”

Trail Blazers bir sonraki maçında Boston Celtics ile karşılaşacak ve karşılaşma yarın saat 22.30’da oynanacak.


Kaynak: Yahoo

Can Uluğtekin

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir