New Orleans Pelicans’ın oyun kurucusu Jrue Holiday, eşinin tümör ameliyatı geçirmesi üzerine kendisine destek veren Cleveland Cavaliers’ın yıldız oyuncusu LeBron James hakkında açıklamalarda bulundu.

Jrue Holiday’in eşi olan ve ABD Kadınlar Milli Futbol Takımı’nda da forma giyen Lauren Holiday, geride bıraktığımız Ekim ayında tümör nedeniyle beyin ameliyatı geçirmişti. Bu ameliyatın birkaç hafta öncesinde ise Jrue ve Lauren çiftinin ilk bebeği dünyaya gelmişti ve Jrue Holiday, sezon başında takımdan bir süre uzak kalmıştı.

Jrue Holiday’in yaşadığı bu olaylar hakkında konuşan LeBron James, olayı öğrendiğinde ailesiyle birlikte olduğunu ve duruma çok üzülüp Holiday ailesi için dua ettiklerini dile getirerek, “Ben, eşim ve ailem bunu duyduğumuzda sezon daha başlamamıştı. Biz Los Angeles’da bulunuyorduk ve ona dua etmeye başladık. Aynı takımda oynamanız ya da oynamamanız hiçbir şey ifade etmiyor. Bu sadece kardeşlikten ibaret. Ligimiz kardeşçe birlik olan bir lig. Herhangi birimizin ailesi bu gibi durumlara geldiğinde tanrıdan onu koruma alması için ümit edersiniz.” dedi.

Bu açıklamaların ardından Jrue Holiday, LeBron James ve ailesinin ettiği duaların kendileri için bir nimet olduğunu belirtti ve yıldız oyuncunun desteğinin harika bir şey olduğunu söyledi. Jrue Holiday’in açıklamaları şu şekilde:

“LeBron için aile demek her şey demek. Aynı şey benim için de geçerli. Onların ettiği dualar ve eşime verdiği destekler bizim için bir nimettir. Bu ligde onun kalibresinde bulunan ve oyuna bu şekilde etki eden birinin aileme destek vermesini bilmek harika bir şey. Sanırım iyi gidiyoruz. Bu olayın beni etkilediğini düşünmüyorum. Eşim gerçekten iyi bir durumda ve her geçen gün daha da iyi bir şekilde ilerliyor. Tek istediğim şey bu. O hayatta ve bunun için çok minnettarım. Kızım da iyi durumda, sonuç olarak mutluyum.”

New Orleans Pelicans, bu sezon NBA’de Jrue Holiday’in olmadığı ilk 12 maçta 10 mağlubiyet alırken oyuncunun dönüşünden sonra 2 mağlubiyet ve 10 galibiyet elde etti. Bu sezon 21 maça çıkan Holiday, 14.4 sayı, 7.3 asist ve 3.7 ribaund ortalamaları ile oynuyor.

  • Kaynak: ESPN

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir