Jordi Bertomeu: ”EuroLeague’de üçüncü bir Türk takımı olması söz konusu değil” | #F4Glory

Türkiye Basketbol Federasyonu, Turkish Airlines EuroLeague ve Acıbadem Sports birlikteliği ile gerçekleştirilen Basketbol Üzerine Uluslararası Sempozyum’un ilk oturumunda konuşan Turkish Airlines EuroLeague CEO Jordi Bertomeu, kapsamı geniş ve farklı konularda önemli açıklamalarda bulundu.

Final Four organizasyonunun 213 ülkede canlı olarak yayınlayacağını yineleyen ve bunun İstanbul’un görünürlüğünü attıracağını söyleyen Jordi Bertomeu, organizasyona 30 farklı ülkeden 600 gazetecinin katılım gösterdiğini belirtti. Final Four’un ekonomik boyutuna da değinen Jordi Bertomeu’nun açıklamalarının tamamına haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

”Final Four’un 213 ülkede canlı yayınlanacak olması İstanbul’un görünürlüğüne oldukça olumlu katkı sağlayacağını düşünüyorum. Organizasyona 30 farklı ülkeden 600 gazeteci katılacak ve bu oldukça önemli bir sayı. Ayrıca geçen yılki Final Four 35 Milyon Euro değerinde bir ekonomi yarattı ve fanzone etkinliğinde organizasyon süresi boyunca bir milyon insan yer aldı.”

Katılımcılardan gelen bir soru üzerine ise Jordi Bertomeu, ”Üçüncü bir Türk takımını 16 takımlık formatta EuroLeague’e dahil edebilmek kolay değil. Ligi genişletme aşamasına gelindiğinde üçüncü bir takım konusu düşünülebilir. İleride üçüncü takım durumu söz konusu olabilir ancak gelecek sezon için böyle bir şey söz konusu değil.” açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler