Jordi Bertomeu: “EuroCup, takımların EuroLeague’e geçiş kapısı olarak değerlenecektir”

SEK ile Euroleague Basketball arasında yapılan üç yıllık sponsorluk anlaşması sonrası basın toplantısında EuroLeague CEO’su Jordi Bertomeu, önemli açıklamalarda bulundu. SEK ailesinin kendi ailelerine katılmasının verdiği mutluluğu herkesle paylaşan Jordi Bertomeu, Eurocup ve FIBA ile ilgili de açıklamalarda bulundu. 
“Ortaklarımız arasına yeni katılan SEK’e ailemize hoş geldin demek için Final Four’un hemen öncesinden daha iyi bir zamanlama düşünemezdim. SEK’in turnuvalarımızın bir parçası olmak için duyduğu heyecan bizim için de memnuniyet verici. Sayın Kesimer bu ortaklık için kararlılık gösterdi ve bu nedenle kendisine teşekkür ediyorum. Türkiye’de basketbol adına çok önemli işlere imza atılıyor. Sezonun en önemli olayı olan Final Four, İstanbul’da olacak. Bu sadece Türkiye için değil, tüm Avrupa ve tüm insanlık adına atılan adımlar. Bu ortaklıktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Onlar sayesinde EuroLeague’i büyütmeye devam edeceğiz. 3 yıl boyunca yolumuza devam edeceğiz”
Jordi Bertomeu, sözlerine EuroLeague’in ne kadar geliştiğini ve geniş kapsamlı izlendiğini vurgulayarak devam etti:
“Dünyanın en iyi spor salonlarında düzenlenen, 200’ün üzerinde ülkede izlenen, televizyonda 5 bin saatten fazla yayın yapılan bir organizasyon oluyor. Şu anda birlikte çalışarak bu durumu başarılı kılmanın yollarını bulacağız.”
 Sadece Euroleague değil EuroCup’un da değer kazandığını ve kazanmaya devam edeceğini söyleyen Jordi Bertomeu: “EuroCup, takımların EuroLeague’e geçiş kapısı olarak değerlenecektir” dedi. İspanya’da takımların İspanya liginden çekip ağırlıklarını EuroLeague’e vermek istemesiyle ilgili soru gelince Bertomeu şu açıklamaları yaptı:
“Bence ortada bir problem yok. Bütün ligler her yıl büyümeye devam ediyor. Almanya ve Türkiye’de sorun yok. İspanya’da dört takım var ve şu anda İspanya Ligi’ni terk etmek istiyorlar. Maalesef bazı ülkelerin yerel ligleri çatışma olmadan varlığını sürdürecek kadar güçlü değil. Biz takvimimize bakıyoruz ve yerel liglere uygun bir şekilde çalışıyoruz. Tüm maçları hafa içi oynatıyoruz. İspanyol takımları buna ayak uydurmada zorluklar yaşadılar. Biz yavaş yavaş play-offları başlatıyoruz ve güçlü takımlar başı çekiyor”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler