Jonathan Isaac: “Aşı olmadım çünkü doğal bağışığım” #NBA

Orlando Magic’in çok yönlü forveti Jonathan Isaac, aşı tartışmalarının yapıldığı süreçte aşı olmadığını ve sebebini söyledi.

Sezon öncesinde yapılan medya gününde açıklamalarda bulunan Jonathan Isaac, aşı olmadığını ve bunun için kendince geçerli sebeplerinin olduğunu söyledi.

Doğal bağışık olduğunu söyleyen Isaac, verilerin kendisi adına risk teşkil etmediğini de belirtti.

Isaac’in açıklamaları şöyle:

“Aşı karşıtı, ilaç karşıtı ya da bilim karşıtı değilim. Aşı konusundaki kararımı da siyahilerin tarihini okuyarak veya Donald Trump’ın basın toplantılarını izleyerek almadım. COVID-19 aşısı olmadım çünkü doğal bir bağışıklığım var. Geçmişte COVID-19 geçirmiştim. COVID’e yakalanırsanız aşının yardımcı olacağını ve daha az semptomla atlatabileceğinizi anlayabiliyorum ama bende COVID’e karşı doğal bir bağışıklık var. Bu sebeple buna karşın bir korkum yok. Evet, aşı olmak coronavirus’ü ciddi semptomlarla geçirmemin önüne geçecek fakat aşı olduğumuzda ciddi yan etkilerle karşılaşmamız da oldukça yüksek bir olasılık. Ayrıca aşılıyken de aşısızken de COVID’e yakalanabilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse herkese bu konuda adil bir seçim hakkı tanınmasını ve aşı yaptırmamayı tercih eden kişilerin küçük düşürülmeden, rahatsız edilmeden hayatlarına devam edebilmesi gerektiğine inanıyorum. Komşunuzu sevmek sadece sizinle aynı düşünenleri, size benzeyenleri ya da sizle aynı şekilde hareket edenleri sevmek değildir. Sizi sevmeyenleri de kucaklayabilmektir.”


Kaynak: Beyond the RK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler