Joel Embiid: ”James Harden daha agresif ve kendisi gibi oynamalı” #NBA

Philadelphia 76ers cephesinde işler iyi gitmiyor. Joel Embiid son gelişmeleri ve James Harden’ın performansını değerlendirdi.

NBA playoff’larda Toronto Raptors ile eşleşen Philadelphia 76ers oynadığı son iki maçı kaybetti. 3-0’lık ciddi bir seriyle başladığı playoff’larda şimdi durum 3-2. Hala önde olsalar da, yarı final biletine tek maçları kalsa da durumları dün gece itibariyle riske girmiş durumda. Joel Embiid de tüm bunları hakkında açıklamalarda bulundu.

Sağ el başparmağında yırtık tespit edilen Joel Embiid bir süredir ağrıyla oynuyor. Sezonun tamamlanmasıyla ameliyat olacağı açıklandı. Tüm bunlara rağmen mücadele etmekten geri durmayarak dün gece de 20 sayı, 11 ribaund ile double-double yaptı.

”İyi durumdayız. Arka arkaya üç maç kazanmamızın bir anlamı var.”

Serinin Sixers’ın 3-2 lehine olması son maçla gelebilecek konferans yarı final biletini düşündürüyor. Embiid iyi durumda olduklarını ve bu noktaya boşa gelmediklerini söyledi. Ardından şubat ayında dev takasla takıma katılan James Harden’ı değerlendirdi.

”James Harden buraya geldiğinden beri bunu söylüyorum; daha agresif ve kendisi gibi oynaması gerekiyor. Bunu söylemek benim işim değil. Daha fazla şut kullanmasını söylemek koça düşüyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler