Joel Embiid evsizlere yardım edecek #NBAAllStar

Joel Embiid, All-Star haftasonu etkinliklerinden kazanacağı 100.000 dolarlık para ödülünü evsizlere bağışlayacağını açıkladı.

Yıldız oyuncu para ödülünü Philadelphia bölgesindeki yardım merkezlerine bağışlayacak. Embiid ayrıca barınaktaki evsizlerin diğer temel bakım ihtiyaçlarını da karşılayacak.

Joel Embiid’in açıklamaları şu şekilde:

Pek çok kişi salgın döneminde zor günler yaşadı.Evsizlik, gıda güvensizliği ile mücadele eden bireylere ve ailelere daha fazla destek sağlamanın önemli olduğunu hissettim. 

Hayranlarımın bana sadece All-Star’da değil, tüm yıllarımda verdikleri destek için onlara minnettarım. Elimden geldiğince yardımcı olmaya devam edeceğim.”

Embiid, Project HOME, Sunday Breakfast Mission ve Youth Service Inc.’e bağış yapacak. Yapacağı bağışın detayları şu şekilde:

15.000 öğün yemek, 4.000 temel giyim eşyası, coronavirus aşısı ve 1000 evsizin bakımı ve tedavisi; 30’dan fazla evsiz aileye destek, 50’den fazla evsiz ve risk altındaki genç için altı haftalık bir yaz kampı finansmanı, evsizlik veya ev güvensizliği ile karşı karşıya olan 300’den fazla gencin barınma ve temel ihtiyaçlarını karşılama.

Dördüncü kez All-Star’da yer alacak olan Embiid, Durant’in takımında forma giyecek.

Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Furkan Korkmaz: “Joel Embiid şu an ligdeki en iyi oyuncu konumunda” #NBA

NBA'de ter döken milli yıldızlarımızdan Furkan Korkmaz, takım arkadaşı Joel Embiid hakkında övgü dolu cümleler sarf etti. Boston Celtics maçının ardından NBA muhabirlerimizden Sergen Kumaş'ın...

Furkan Korkmaz çift hanelere çıktı, Sixers TD Garden’da kazandı #NBA

Furkan Korkmaz çift hanelere çıktı, Sixers TD Garden'da kazandı Gece oynanan maçta Philadelphia 76ers, Boston Celtics karşısında 106-96'lık skorla zafere yürürken Furkan Korkmaz çift hanelere...

Joel Embiid parkelere dönüyor #NBA

Philadelphia 76ers'ın yıldız ismi Joel Embiid, sakatlığı nedeniyle basketbola verdiği aradan hafta sonu kurtuluyor. The Athletic'ten Shams Charania'nın aktardığı bilgilere göre geçtiğimiz ay geçirdiği sakatlık...