Joan Penarroya: “Yarın bir milyon euro kazanmak pek fena olmaz” #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi finalinde temsilcimiz Pınar Karşıyaka ile karşılaşacak Hereda San Pablo Burgos’ta Koç Joan Penarroya maç öncesinde konuştu.

Temsilcimiz Pınar Karşıyaka’nın kadro ve koç kalitesine vurgu yapan deneyimli koç, son zamanlardaki maç tempolarından da dert yandı.

Şampiyonluğa uzanan takımın kazanacağı para ödülüyle rahat bir nefes alacağının da altını çizen Penarroya şunları söyledi:

“Takımımın karaktere, yüreğe sahip olması çok önemli. Çok çalışıyoruz ki bu da çok önemli. Geçtiğimiz yıl bizim için kolay değildi. Son dokuz ayda muhteşem sonuçlar aldık ama COVID durumu son aylarda birkaç kez takımımı ciddi etkiledi.

Tecrübeli oyuncularımız var. Daha önce kayda değer şeyler kazanmış oyuncularımız var ve yarın da şampiyonluk için savaşacağız. Tüm oyuncularım bu maçı oynamak istiyor. Bence yarın iyi bir mentaliteye sahip olacağız.

Yarın için en önemli şeyler detaylar olacak. Harika bir koç ve harika bir takımla oynayacağız. Yarın küçük detaylar fark ettirecek. İyi bir maç oynamak istiyoruz. Son bir iki aydır çok fazla maç oynadık ve yeterince dinlenemedik ama yarına hazır olacağız. Koç Sarıca ve Karşıyaka da yüksek tecrübeye sahip.

Kontratımda Basketbol Şampiyonlar Ligi’ni kazanınca bonus alacağıma dair madde yok. (Gülüyor) Kulüp için şampiyonluk parasını almak çok önemli. Pandemi döneminde gelirler çok düştü ve bu para çok iyi gelecektir. Sezon boyunca taraftarımız yoktu ve bu bizim için çok kötüydü. Yarın bir milyon euro kazanmak fena olmaz (Gülüyor). Ama biz koçlar ve oyuncular olarak parayı değil şampiyonluğu düşünüyoruz.”

Toplantıya Koç Penarroya ile birlikte katılan takımın yıldızı Vitor Benite’nin açıklamalarından satır başları ise şu şekilde:

“Şu an geçen seneye oranla çok farklı bir durumdayız çünkü takım, iyi oynamadığımız anlarda bile sıkı bir bağa sahip. Böyle önemli maçlarda 40 dakika boyunca aynı seviyeyi korumak çok önemli. Hata yapsanız da sıkıntı yaşasanız da bunu sürdürmek önemli. Bence biz bunu, bu çabayı özellikle zor anlarda gösterebiliyoruz. Benim için en önemlisi bu. Yarın da yine aynı konsantrasyon ile sahaya çıkacağımızı biliyorum. Ne olursa olsun bu enerjinin bize Pınar Karşıyaka gibi muhteşem bir takım karşısında yardımcı olacağını düşünüyorum.

Sek Henry’nin dün akşam yaptıklarını, yaptığı zaman durdurmak gerçekten zor. Harika savunma yapsanız bile yine de şut sokabilecek yeteneğe sahip bir duruma geliyor. Bu oyuncuları konfor alanından uzaklaştırmak için için harika bir bakış açısına sahip olmalı, adam değişmelerinde yüksek konsantrasyon sağlamalıyız. Neticede önemli olan onların işlerini zorlaştırmak. Rakibimizin yetenekli olduğunu, şutları sokacağını, sayı atacağını biliyoruz. Bizim için maçı özellikle hücumda çok zorlaştıracaklar. Artık iyi bir maç planı çıkarmak koçların işi. Biz de böylece o silahları asgari duruma getirmeye çalışacağız.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler