NBA’de devam eden Playoff mücadelelerinde Miami Heat rakibi Milwaukee Bucks’ı 4-1 ile geçerek Doğu Finali’ne yükselirken takımın yıldız oyuncusu Jimmy Butler bazı açıklamalarda bulundu.

Henüz 48 dakikalık tam bir maç oynamadıklarını ifade eden Butler bunun takım adına ümit verici olduğunu söyledi.

Jimmy Butler: ”Henüz 48 dakikalık tam bir maç oynadığımızı sanmıyorum. Ve bu işin umut verici kısmı. Maçın başından sonuna kadar oyuna kilitlediğimiz ve oynamaya karar verdiğimiz zaman her şey daha kolay olacaktır. Bunu henüz yapmadık ancak bir sonraki tur bunu yapmalıyız. İlk kez Doğu Konferansı finallerine çıkıyor olmak benim için çok şey ifade ediyor ancak dediğim gibi bu benim amacım değil. Bu, bu organizasyonun amacı değil. Biz NBA şampiyonu olmak istiyoruz ve odaklandığımız olay bu. Önümüzdeki sekiz galibiyet geride bıraktığımız sekiz galibiyetten daha zor olacak. Bunu biliyoruz ve buna hazırız.” ifadelerini kullandı.

Butler son olarak: ”Takım olarak herkesin birbirine dürüst olması çok güzel bir olay. Maçları izlerseniz herkesin birbirine bir şeyler söylediğini görürsünüz. Bunu yapıyoruz ve kimse kişisel algılamıyor. Burada en önemli olay dürüst olmak. Biz birbirimize karşı dürüst oluyoruz ve kimse bunu kişisel algılamadığı için başarılı oluyor. Yorumlar hakkında ise insanların ne dediğine ve kimsenin ne düşündüğüne dikkat etmiyorum. Hayatımı bildiğim en iyi şekilde yaşamaya çalışıyorum.” dedi.

Miami Heat’in Doğu Konferansı’ndaki rakibi Boston Celtics – Toronto Raptors eşleşmesinden sonra belli olacak. Bu eşleşmede şu an için Boston’ın 3-2 üstünlüğü bulunuyor.

Kaynak: ESPN

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir