Efe Güven: ”Bria Hartley’in sakatlığı planlarımızı tamamen bozdu”

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Galatasaray’ın koçu Efe Güven kulübün resmi yayın organı Galatasaray TV’ye açıklamalarda bulundu. 

İlk olarak sağ ön çapraz bağlarından bir sakatlık geçiren Bria Hartley hakkında konuşan Güven bu sakatlığının kendilerini ciddi şekilde etkilediğini söyledi. 

”Bria bizim takım kurgumuzda sistemimizin en önemli parçalarından biriydi. Transfer döneminde onunla anlaşabilmek için ciddi bir yol kat etmiştik. Sonunda da anlaşmıştık. Şu anki planlarımızı tamamen bozdu. Tekrar bir kurgu ve yapılanma, plan yapmamız gerekiyor. Bria’nın sakatlığının açıklanmasından itibaren oluşturduğumuz kısıtlı seçenekler üzerinde yöneticilerimizle birlikte başladık. Belli görüşmeler yapıyoruz. Bria’nın bu sakatlığı öyle bir zamanda denk geldi ki elimizi kolumuzu bağladı. Bizi de zora soktu. En nihayetinde onun yerini dolduracak bir oyuncu bulmaya çalışacağız. Onun kadar katkı verim alır mıyız, onu sezon içinde göreceğiz; ama planlarımızı ciddi derecede sekteye uğrattı.” diye konuştu.

Bir diğer sakatlık yaşayan Galatasaray oyuncusu Eda Şahin’e değinen Efe Güven:

“Eda Şahin bundan 1,5 sene önce Fenerbahçe ile oynadığımız yarı final serisinde sakatlanmıştı. Pandemi öncesinde yavaş yavaş antrenmanlara çıkmaya başlamıştı. Bir maçın kadrosuna alıp süre de vermiştik. Tekrar burada antrenmanlar başladığında o sağlıklı girişi yapamadı. Bria’nın sakatlığına benzer bir şekilde temassız bir pozisyonda sakatlık yaşadı. O da geri dönemedi. Bu da bizim rotasyon anlamında kadro sayımız anlamında bizi zorluyor.”

”Koronavirüs salgını nedeniyle nasıl bir sezon olacağını merak ediyorum”

”Bu dönemde koronavirüsten dolayı sürekli test oluyorsunuz. Rotasyonu geniş tutmak gerekiyor. Birinde test pozitif çıktığı vakit, onu takımdan ayırıyorsunuz. Nasıl bir sezon ile karşılaşacağımızı açıkçası ben de çok merak ediyorum. Yine herkesin gurur duyacağı, mücadelesinden keyif alacağı, her hafta maçı başlasın diye hevesle bekleyeceği bir takım yine de sahada olacak. Tüm sezonu bu tehdit ile beraber geçireceğiz. Benim de hiç tecrübe edinmediğim 100-200 yılda bir olan bir olay. EuroLeague toplantısı oldu. Bazı takımlar ocak ayına ertelenmesini, bazıları ise hemen oynanmasını istedi. Biz de Ocağa kadar durumu görmekten yanayız. Avrupa’da da vakalar artmaya başladı. Bilinmezlerin olacağı bir sezon olacak. Taraftarın olmadığı, her hafta bir oyuncumuzun acaba COVID virüsünden dolayı sahaya çıkartamayacağı tedirginliği ile geçireceğimiz bir sezon olacak.”


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler