Jimmy Butler: “Artık eskisinden farklı bir oyuncuyum” #NBA

NBA Doğu Konferansı playoff ilk turunda Miami Heat ile Atlanta Hawks serinin ikinci maçında karşı karşıya geldi. Heat maçı 115-105 kazanırken maça Jimmy Butler damga vurdu.

NBA Doğu Konferansı playoff serilerinde Miami Heat, Atlanta Hawks’ı evinde konuk ederken seride Heat’i süper yıldız Jimmy Butler taşımaya kararlı gibi duruyor. Hawks’a karşı oynanan ikinci maçta 45 sayı atarak 2020 NBA Finalleri’nde Los Angeles Lakers’a karşı sergilediği 35 ve 40 sayılık triple-double’ları geride bırakarak playoff’larda kariyer rekorunu egale etti.

Jimmy Butler yaptığı açıklamalarda eskisinden farklı bir görüntüde olduğunu şu ifadeleriyle açıkladı:

“Artık eskisinden farklı bir oyuncuyum. Her zaman basketbolu doğru şekilde oynamak ve bu takımın kazanması için ne gerekiyorsa yapmak istiyorum. Beni bu yüzden buraya getirdiler.”

Onun bu dönüşümündeki katkısında Kyle Lowry’nin olduğuna da değinen Butler, tecrübeli guardın şampiyonluk deneyiminin eklenmesiyle birlikte sahada daha efektif gözükmeye başladı. Butler, kendi oyun stili ve Lowry hakkında şunları dile getirdi:

“Bubble’daki kadar top hakimiyetine sahip değilim. Bir oyun kurucumuz var. Kyle’ın oyun kurucu olmasını seviyorum. Sahaya çıkıp skor üretmeye çalışıyorum eğer skor üretemezsem pas veriyorum. Biz farklı bir takımız ve ben farklı bir oyuncuyum.”

Jimmy Butler, 2019 yılında Miami Heat’e serbest oyuncu olarak katıldıktan sonra 2020 NBA Finalleri’ne yükselen takım 2021 yılında şampiyon olan Milwaukee Bucks’a playoff ilk turunda elenmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler