Çin Ligi’ndeki yatırım, geçtiğimiz yaz olduğu gibi bu yaz da devam ediyor. Bu bağlamda takımlar Avrupa’dan ve NBA’den birçok oyuncuyu transfer etti. Son olarak Shenzhen Leopards, geçtiğimiz sezonu Reyer Venezia’da bitiren Jeremy Pargo, ve Beşiktaş’lı Maciej Lampe’yi transfer etti.

Pargo, böylelikle eskiden de forma giydiği Çin Ligi’nin tekrar yolunu tutarken, daha önce Avrupa dışında basketbol oynamayan Maciej Lampe ise bu tercihiyle kariyer planlamasında bir değişiklik yapmış oldu.

Polonyalı pivot Lampe, geçtiğimiz sezon Beşiktaş ile BSL All-Star’a seçilirken, normal sezonda 12.9 sayı ve 7.0 ribaund ortalamalarıyla oynamıştı. Lampe aynı zamanda Beşiktaş’ın yedi maçlık Eurocup macerasında 17.0 sayı ve 8.7 ribaundla yıldızlaşırken, 21 verimlilik puanıyla takımına da liderlik etmişti.

2010 yılında Maccabi Tel Aviv’i Euroleague finaline taşıyan Jeremy Pargo ise geçtiğimiz sezon Venezia’da 12.3 sayı, 2.4 ribaund ve 3.7 asist ortalamalarıyla mücadele etmişti.

Bu iki yıldızın Çin Ligi’nde nasıl performans göstereceği merak ediliyor. Düşük performanslı oyuncuların bile yıldızlaşabildiği bu ligde Pargo ve Lampe’nin önceki ortalamalarından daha iyi ortalamalar tutturacağı düşünülüyor.

Sina Şen

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir