James Harden: ”Joel Embiid bu sezon MVP ödülünü hak ediyor!” #NBA

NBA’de gerçekleşen dev takas sonrası James Harden, Joel Embiid ile birlikte oynama şansı buldu. Kısa sürede de takım arkadaşını yakından tanıma fırsatı buldu.

Şubat ayında Philadelphia 76ers’ın yolunu tutan James Harden burada oldukça mutlu gözüküyor. Takıma geldiği ilk günden itibaren Joel Embiid ile olan kimyası da gözlerden kaçmadı. Kısa sürede yollarını bulan ikili Sixers’ı zirveye taşımaya devam ediyor. Normal sezonun tamamlanmasına az bir süre kala Harden MVP ödülüne kimin layık olduğu hakkında konuştu.

Son dönemde Kevin Durant ve Kyrie Irving’in de görüşlerini paylaştığı MVP yarışında Embiid ikinci sırada yer alıyor. Güncel sıralamada bir numara ise Nikola Jokic’in. Durant’in de parmakla gösterdiği Embiid’e James Harden’dan da oy çıktı.

”Joel Embiid bu sezon MVP ödülünü hak ediyor!”

ESPN‘e konuşan Sixers yıldızı, bu sezon Joel Embiid’in ödülü hak ettiğini söyledi. Henüz kısa bir süredir Sixers çatısı altında olmasına rağmen takım arkadaşını iyi gözlemlediğini söylüyor:

”O bunu hak ediyor. Sadece birkaç haftadır buradayım ama onun düşünce yapısını şimdiden görebiliyorum. O kazanmak istiyor. Bazıları sadece skoru önemser ama o ikisini de önemsiyor. Kazanma anlayışına sahip. Özellikle geçen yıldan bu yana bu yılın en iyi sezonlarından biri olması için kendini hazırladığını düşünüyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler