James Harden henüz 30-40 sayı atmaya hazır olmadığını söyledi #NBA

Brooklyn Nets’in süper starı James Harden, New Orleans Pelicans karşılaşmasının ardından kendi performansını değerlendirdi.

Yeni sezona yavaş yavaş ısınan James Harden dün gece 39 sayı, 5 ribaund, 12 asist ile oynadı. Harden’ın 2021/22 NBA sezonunda 30 sayı barajını aştığı ilk maç New Orleans Pelicans karşılaşması oldu. Formunu zamanla bulacağını söyleyen The Beard, vücudunun ve kondisyonunun henüz 30-40 sayı atmaya hazır olmadığını söyledi.

MVP formunu geri kazanması hakkındaki sorulara ”O noktaya doğru geliyorum” şeklinde karşılık verdi.

”Bu süreç uzun sürmeyecek. NBA bu sporun zirvesi. Dünyadaki en yetenekli oyuncular burada. Yani öylece çıkıp eskisi gibi oynamak benim için kolay olmayacak. Önceden beni oynarken gördüğünüz o noktada yeniden oynamak için çok çalışmak gerekiyor.”

Kendisi için başkalarının sınır çizdiğini ve o sınırlar çerçevesinde oynamadığında da herkesin ”James’in nesi var?” diye sorduğunu söyledi.

”30 sayı yerine 18 civarında bir skor ürettiğimde ‘James’in nesi var?’ sorusu beliriyor. Benim için standartlar belirlediğiniz başka bir seviyede de çok iyi, çok sağlam şekilde oynuyorum ve ben de kendim için standartlar belirledim. Çalışmaya devam ediyorum, kendimi çok daha iyi hissediyorum.”

James Harden dün geceki performansına en yakın skoru Indiana Pacers’a karşı kaydetmişti: 29 sayı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler