James Harden, Çin’de oynama ihtimalini değerlendirdi!

33 yaşındaki skorer oyun kurucu James Harden, Çin’de oynama ihtimali hakkında konuştu.

Takımı Philadephia 76ers ile çalkantılı bir süreç yaşayan James Harden, Çin’de gördüğü sevgiden memnun. Keith Pompey’in haberine göre Harden, Çin’de oynama ihtimali hakkında şu sözleri sarf etti:

”Buraya her geldiğimde gördüğüm sevgi çılgınca. Ne demek istediğimi anlıyor musun? Bu yüzden burada beni oynarken görmelerini gerçekten hak ettiklerini düşünüyorum. Burada gösterilen sevgi her zaman çılgınca.”

James Harden’ın Philadelphia 76ers ile yaşadığı sorunun altında Daryl Morey yatıyor. Geçtiğimiz sezon kontratında indirime giderek şampiyon bir takım yaratılabilmesi için elini taşın altına koyan Harden, bu yaz yönetimden takas edilmek istediğini iletti.

Bu doğrultuda takas görüşmeleri yapan Philadelphia 76ers, Harden’ın istediği kulüp olan LA Clippers ile ara ara konuşsa da bir türlü anlaşmaya varamadı. Anlaşmanın yapılamamasının ardından Philadelphia 76ers’ın oyuncuyla alakalı takas görüşmelerini sonlandırdığını ve oyuncuyu takıma geri döndürmek istediği haberleri ortaya çıktı.

Harden, bu kararın arkasındaki isim Daryl Morey’e öfkeli. Oyuncu, Çin’deki seyahati sırasında Philadelphia 76ers Genel Menajeri Morey hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Daryl Morey bir yalancı ve ben asla onun parçası olduğu bir organizasyonun parçası olmayacağım. Tekrarlıyorum. O bir yalancı ve ben asla onun parçası olduğu bir organizasyonun parçası olmayacağım.”

Harden, yaptığı bu açıklamanın ardından birçok NBA oyuncusundan destek görüyor. Kyrie Irving, Andre Igoudala ve PJ Tucker, Harden’ın yanında olan demeçlerde bulundu.

James Harden’ın adeta öfke kustuğu bu açıklamasına rağmen John Dumas’ın haberine göre  Morey, Harden’ı takımda tutmak istediği için bu açıklamaya cevap vermedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler