James Harden: “Bu aşamada benim için önemli olan tek şey kazanmak!”

James Harden, maaşının bir bölümünden feragat etmesinin sebebini açıkladı.

Geride kalan günlerde James Harden’ın, Philadelphia 76ers’ın daha rekabetçi bir kadro kurabilmesi için bu yılki maaşının 15 milyon dolarlık kısmından vazgeçtiği ve daha düşük bir ücretle yeni sözleşme imzalayacağı haberleri gündeme düşmüştü. Taraflar, anlaşmayı tamamlamak için son pürüzleri gidermeyi sürdürürken James Harden, Yahoo Sports’a bir röportaj verdi.

Harden, çeşitli konular hakkında konuşurken, bu kararının arkasındaki gerekçeleri de açıkladı. 32 yaşındaki yıldız oyuncu, kazanma yönündeki şiddetli arzusunun kendisini bu kararı almaya ittiğini dile getirdi.

“Daryl Morey ile konuştum. Ona kadroyu geliştirmesini söyledim, istediği tüm oyuncularla imzalamasını ve maaş bütçesinden geriye ne kalıyorsa bana o kadar vermesini istedim. Kazanmayı bu kadar çok istiyorum. Şampiyonluk için rekabet etmek istiyorum. Bu aşamada benim için önemli olan tek şey bu. Bizi, bunu başaracak bir pozisyona sokmak için daha azını almaya hazırım.”

Philadelphia 76ers, yaz döneminde şu ana kadar kadrosuna dört isim kattı. Sixers; PJ Tucker, Danuel House, De’Anthony Melton ve Trevelin Queen ile gelecek sezon için anlaşma sağladı.

James Harden, yapılan eklemelerle birlikte kadronun daha derinlikli bir hale geldiğini söylerken, “Bu, üstüne eğildiğimiz bir konuydu. Şu anki kadromuza bakarsanız, çok daha ileriye gidebilecek bir konumdayız.” dedi.

Harden, Philadelphia 76ers’a takas olduktan sonra ortalamalarının düşmesi ve performansının yetersiz görülmesi hakkında ise şunları söyledi:

“İnsanların ne dediğini gerçekten dinlemiyorum. Geçen sezon iyi durumda değildim ama buna rağmen neredeyse triple-double ortalama yakalayacaktım. Başka birisi bu rakamları yakalamış olsaydı, maksimum kontrat hakkında konuşuluyor olurdu. Yalnızca birkaç aydır Philadelphia’dayım. Fiziksel ve mental olarak şu an iyi durumdayım ve gelecek sezonun başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum.”

James Harden, geride bıraktığımız sezon Brooklyn Nets formasıyla 22.5 sayı, 8.0 ribaund ve 10.2 asist ortalamaları tutturdu. Yıldız oyuncu, Philadelphia 76ers’a takas olduktan sonra ise 21.0 sayı, 7.1 ribaund ve 10.5 asist ortalamalarıyla oynadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler