Jalen Green: “Houston Rockets’ın süperstarı olmak istiyorum” #NBA

2021 NBA Draftı’nda Houston Rockets tarafından ikinci sıradan seçilen Jalen Green, medya gününde basın mensuplarıyla buluştu.

Houston Rockets’ın genç oyuncusu Jalen Green, medya gününde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gelecek hedefleri hakkında konuşan Green, gözünü “Yılın Çaylağı” ödülüne diktiğini ve ileride de Houston Rockets’ın süperstarı olmak istediğini aktardı.

Üzerinde çok fazla beklenti olması durumunda onu ters yönde etkileyeceğini düşünen 19 yaşındaki oyuncu, Houston ekibinin de onun yıldızlaşmasının bir süreç olduğu konusunda bilgi sahibi söyledi:

“Medyanın takımı nasıl devralmam gerektiğine dair yürüttüğü tartışmalardan dolayı takımımın omuzlarıma çok yük vereceğini düşünmüyorum. Bu durumun kendiliğinden gerçekleşmesini isteyeceklerdir. Benim de istediğim bu, tabii ki. Bir gün gerçekleşeceğine eminim, sadece çok çalışmam gerekiyor. Henüz gencim, oldukça vaktim var. Bu noktaya gelebilmek için öğrenecek, yapacak çok işim olduğunu düşünüyorum.”

Geçtiğimiz sezon NBA G League tecrübesi edindiğini hatırlatan genç oyuncu; bu tecrübenin onu NBA standartlarına hazırladığını ve bu yıl çaylak sezonuymuş gibi hissetmediğini, birinci sıradan seçilmemiş olmasının onu “Yılın Çaylağı” ödülünü kazanmak konusunda hırslandırdığını belirtti.

Yaz döneminde Rockets formasıyla NBA Yaz Ligi’nde mücadele eden genç isim, üç maçta 20.3 sayı, 4.3 ribaund ve 2.0 asist ortalamaları tutturduktan sonra NBA Yaz Ligi’nin en iyi ikinci beşine seçilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler