NBA’de bu sezonun en iyi çaylağı seçilen Memphis Grizzlies oyuncusu Ja Morant oylama hakkında kafasına takılan bir soruyu takipçileriyle paylaştı.

100 spor yazarından 99 tanesinin en iyi çaylak oyunu alan Morant sadece bir kişinin ilk tercihi olmamış ve bu herkes tarafından şaşkınlık yaratmıştı.

21 yaşındaki oyuncuya oy vermeyen tek kişinin Chicago Sun Times yazarı Joe Cowley olduğu ortaya çıktı ve Ja Morant ona sadece tek bir soru sordu: ”Teşekkür ederim. Fazla bir şey yapmayacağım, bunu sizlere bırakacağım. Sadece nedenini bilmek istiyorum”

 

Chicago Sun Times yazarı Joe Cowley, Morant yerine oyunu ligin yarısından çoğunu oynamadan geçiren Pelicans’ın yıldız adayı Zion Williamson’a oy vermişti.

Cowley ise yaptığı açıklamada: ”Ja üstün bir oyuncu, bunu tartışmaya gerek bile yok ancak yılın çaylağı ödülü çevresinde en büyük etkiyi yaratan oyuncuya gitmelidir. Zion etrafında bir TV şovları oluştu, onun için Bubble’a gelecek takımlar arttı.” dedi.

Memphis’in yıldızı sezonu 17.8 sayı, 3.9 ribaund, 7.3 asist ortalamalarıyla tamamlamıştı. Morant takımı Memphis ile playoff potasına girmeye çok yaklaşmış ancak son maçta Portland Trail Blazers’a play-in mücadelesinde kaybederek bu macerasında başarılı olamamıştı.

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir