Ja Morant: “Alkol sorunum yok”

Yaklaşık 20 günlük aranın ardından formasına kavuşacak olan Ja Morant, geri dönüşü öncesinde açıklamalarda bulundu.

Bu gece oynanacak Houston Rockets mücadelesiyle birlikte sekiz maçlık cezasının sonrasında sahalara dönecek olan son dönemlerin olaylı ismi Ja Morant, maç öncesi mikrofon başına geçti.

Formasından uzak kaldığı bu süreçte 11 gününü Florida’daki bir danışmanlık merkezinde geçiren Morant, ortada devam etmekte olan bir süreç olduğunu dile getirdi:

“Açıkçası kendimi geliştirmek ve zihinsel olarak daha iyi bir noktaya gelmek için bu zamanı harcadım. Bu, benim için devam eden bir süreç. İki hafta orada kaldım ancak bu tamamen daha iyi olduğum anlamına gelmiyor. Dediğim gibi, bu süregiden bir süreç.”

Hatalarından ders aldığını ifade eden Ja Morant, kendisini ve çevresindekileri zor duruma düşürdüğünü kabul ederken, bundan sonrası için daha dikkatli olacağını söyledi:

“Geçmişte hatalar yaptım ve sadece kendi üstüme değil; ailemin, takım arkadaşlarımın ve organizasyonun üstüne de olumsuz ilgi topladım. Bunun için üzgünüm. Artık benim görevim daha çok sorumluluk bilincine sahip olmak, daha akıllı olmak ve bu tarz olaylara daha fazla sebebiyet vermemek.”

23 yaşındaki oyuncu, isminin yan yana geldiği alkol problemleriyle ilgili ise net konuştu. Morant, böyle bir sorununun hiçbir zaman olmadığını ifade etti:

“Alkol sorunum yok. Hiçbir zaman olmadı. Florida’ya stresle başa çıkma yöntemleri konusunda kendimi geliştirme ve eskisi gibi hatalı yolları tercih etmeme amacıyla gittim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler