İspanya’dan sağlam başlangıç | #Eurobasket2017

Eurobasket’te günün dördüncü, C Grubunun ise ikinci maçında eksiklerine rağmen turnuvanın önemli favorilerinden olan İspanya, Bogdan Tanjevic yönetimindeki Karadağ ile karşılaştı. Maçı baştan sona üstün bir oyunla önde götüren Boğalar, 99-60 kazanmayı başardı ve turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı.

İspanya maça Rubio-Abrines-San Emeterio-Pau Gasol-Marc Gasol beşiyle, Karadağ ise Rice-Sehovic-Radoncic-Barovic-Vucevic beşiyle başladı. İspanya maça Abrines’in sayılarıyla başlarken Karadağ’da ise Rice ve Sehovic’in üçlükleri geldi. Bu üçlüklere de yine Abrines ve Pau Gasol ile cevap veren İspanyollar ilk molaya 13-8 önde girdi. Vucevic ve Pavlicevic’in erken iki faul alarak kenara geldiği ikinci bölümde Sergio Rodriguez önderliğinde farkı açan İspanya, ilk periyotu 26-14 önde kapattı.

İkinci periyoda da fırtına gibi başlayan Boğalar Ser-Rod&Hernangomez kardeşler işbirliği ile bulduğu sayılar ile iki dakika geride kalırken farkı 18’e kadar çıkardı. (34-16) Hücumda Willy Hernangomez hücumda takımını sırtlamaya devam ederken as oyuncular oyuna girdiği sırada bench katkısında İspanya’nın 21-10 gibi bir üstünlüğü bulunuyordu. Kalan bölümde de bir an olsun ipleri Karadağ’a bırakmayan İspanya turnuvaya sağlam başlayıp rakiplerine de bir nevi gözdağı verme niyetinde gibiydi. İlk yarıdan 50 sayı barajını aşan İspanya, soyunma odasına 22 sayılık bir farkla önde girdi. (51-29) İlk yarı sonunda Pau Gasol 6 sayı-5 ribaunt-3 asist, W.Hernangomez 5/6 saha içi isabeti ile 10 sayı, Sergio Rodirguez ise yalnızca sekiz dakikada yaptığı 6 asist ile dikkat çekti.

fiba
fiba

Üçüncü periyodun ilk beş dakikası karşılıklı basketlerle geçerken Karadağ’ın bulduğu 11 sayının tamamı Pavlicevic’ten geldi. Todorovic’in ise üst üste düdüklerle beş faule ulaşması Tanjevic’in ekibi adına ikinci yarının ilk olumsuz gelişmesi oldu. Periyot genelinde de Pavlicevic dışındaki oyuncularından skor katkısı bulamayan Karadağ farkı azaltmayı başaramadı ve son on dakikalık bölüme 70-44 geride girdi.

Maçı güvenli bir duruma getirerek son periyoda yedek ağırlıklı bir beşle başlayan İspanya, farkı açmaya devam etti ve bitime altı dakika kala 35 sayılık bir avantaj yakaladı. (84-49) Kalan bölümde oyundan iyice kopan Karadağ karşısında İspanya’nın gençleri farkı iyice açtı ve maçı 99-60 gibi farklı bir skorla tamamladı.

 

Geri1 of 2

İspanya’dan sağlam başlangıç | #Eurobasket2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler