İşlerin yolunda gitmediği Yalova Group Belediyespor, basın açıklaması yaptı

Türkiye Basketbol Ligi’nde sekiz hafta sonunda ucu ucuna kaybettiği maçlar neticesinde henüz galibiyeti bulunmayan Yalova Group Belediyespor, basın açıklaması yaptı.

Hakemlerin maçlarındaki performansı ve yerli oyuncuların formsuzluğundan yakınılan açıklama, genel menajer Murat Dönmez tarafından yapıldı ve iki de ayrılık haberi duyuruldu. Taraftarlarına ligde kalacağının teminatını veren Yalova ekibinin basın açıklaması şöyle:

“Sezon öncesi kadromuzu kurarken ciddi sıkıntılar yaşadık. İstediğimiz bazı oyuncuları alamadık. Bazılarına bütçemiz yetmedi, bazıları da bize gelmek istemedi. İmkanlarımız doğrultusunda kurulabilecek en iyi kadroyu kurduğumuzu düşünüyorum. Sezon öncesi bizim için çok önemli iki oyuncumuzun sakatlığı oyun planlarımızın değişmesine neden oldu. Sakatlanan oyuncularımızın yerine transfer için çok şansımız yoktu ve transfer ettiğimiz oyunculardan henüz istediğimizi almış değiliz. Genç ve mücadeleci bir takım kurmaya çalıştık. Ama bu genç kadronun da birtakım dezavantajlarını yaşıyoruz. Maçların içinde çok fazla iniş çıkış yaşıyoruz. 

Türk oyuncularımızdan beklediğimiz katkıyı henüz alamadık. Doğan Deniz ile kan uyuşmazlığı yaşadık ve kadro dışı bırakmak zorunda kaldık. Kondisyonerimiz Uğur Iğdır ile yollarımızı ayırma kararı aldık. Artık oyuncularımız da üzerine düşeni yapmalı ve giydiği formanın hakkını vermeli.  Sahada mücadele etmek ve kazanmak için savaşmaktan başka bir seçeneğimiz yok. Maç kaybedebiliriz, geçen sezonda çok maç kaybettik. Ama kaybettiğimiz maçları kendi yaptığımız hatalar ile kaybetmemiz gerekir. 

Dış etkenler ile ne maç kazanmak ne de maç kaybetmek istemiyoruz. Maçlarımızda bize çalınan ve çalınmayan düdükler arasında çok fazla çelişki olduğunu düşünmeye başladık. Sahamızda Bursaspor Durmazlar ile oynuyoruz, rakip takımın çıkardığı olaylardan dolayı bizimde canımız yanıyor. Rakip takım antrenörü protokol tribünü ile tartışmaya giriyor ve sonucunda teknik faul ile cezalandırılıyor ama raporlara yansımıyor. Eksik yazılan raporlar sonucu kulübümüz ceza almak zorunda kalıyor. Biz saha içinde olanlar tribünler ile uğraşırsak bu taraftar olaylarının sonu gelmez. İstanbul  deplasmanı öncesi rakip takım antrenörü hakemler hakkında açıklamalar yapıyor ve sonra ne tesadüftür ki İstanbulspor Beylikdüzü maçlarımızın hakemi aynı arkadaş. Sonra maçın en kritik yerinde öyle bir teknik faul çalınıyor ki bütün basketbol camiası bu karar karşısında şaşkınlık içerisinde. Evimizde Bandırma Kırmızı ile çok kritik bir maç oynuyoruz ve yine çalınan düdükler çok dengesiz. Rakip takım 40 kere çizgiye geliyor! 

Maçın en kritik yerinde çalınmayan hatalı yürüme kararına kenardan sadece hatalı yürüme diye yerinden bile kalkmadan yapılan itiraza çok kolay çalınan teknik faul sonucunda bir anda ortam geriliyor. Maçın kadın hakemi 600 – 700 kişinin içinden 15 – 16 yaşlarında bir genci kendisine laf söylediği gerekçesi ile anons yapılmasını istiyor. Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair bir kanunu niye çıkarıyorsun? Bu kişiyi tespit edebiliyor ve tribünden attırabiliyorsan bir kişi için tüm seyircileri ve kulübü niye cezalandırıyorsun?

İki yada üç oyuncu takviyesi yapmak için çalışmalara başladık. Bütün teknik kadromuza olan güvenimiz tamdır. Hedeflerimizde hiçbir sapma olmadan, elimizden gelen mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Ne olursa olsun, hiçbir bahaneye sığınmadan her maçımızı kazanmak  için son topa kadar mücadele etmeye devam edeceğiz! Tırnaklarımız ilke kazıyarak geldiğimiz bu noktadan daha ileriye gidebilmek için her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Şu an her zamankinden daha çok destek olma zamanı! Ayağımız takıldı diye düşecek, vazgeçecek DEĞİLİZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

TBL’de ikinci yarı heyecanı TRT Spor 2’de yaşanacak!

Büyük bir heyecana sahip Türkiye Basketbol Ligi'nin ilk yarısının ardından ikinci yarının yayıncı kuruluşu belli oldu. Buna göre Türkiye Basketbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden şu...

TOFAŞ, çifte lisans ile iki oyuncusu Budo Gemlik Basketbol’a gönderdi #TBL

TBL ekibi Budo Gemlik Basketbol, TOFAŞ'tan Batın Tuna ve Bora Satır'ı kadrosuna kattı. Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Budo Gemlik Basketbol, TOFAŞ formasıyla mücadele eden ve...

Zafer Aktaş #TBL’ye döndü

Geçtiğimiz haftalarda Bahçeşehir Koleji ile olan birlikteliği sona eren Koç Zafer Aktaş, TBL'ye dönme kararı aldı. Türkiye Basketbol Ligi'nin iddialı ekiplerinden Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket,...