Basketbol Süper Ligi isim hakkı için iki teklif masada | TB ÖZEL

Basketbol Süper Ligi isim hakkı için iki şirket teklifte bulundu.

ING Türkiye ile olan isim hakkı anlaşması 2021-22 sezonunun bitmesiyle birlikte sona eren Basketbol Süper Ligi, yeni sponsorunu arıyor. Avrupa basketbolunun en elit basketbol ligleri arasında gösterilen Türkiye Ligi için iki önemli şirket de bu doğrultuda harekete geçmiş durumda.

TrendBasket kaynaklarının aktardığı bilgiye göre ING Türkiye ve Türkiye Sigorta, Basketbol Süper Ligi’nin gelecek sezondan itibaren isim sponsorluğunu üstlenmek istiyor.

2019 yılından bu yana Basketbol Süper Ligi’nin isim hakkına sahip olan ING Türkiye, Türkiye Basketbol Federasyonu ile olan sözleşmesini uzatmayı amaçlarken, Türkiye Varlık Fonu’na devredilen çeşitli sigorta şirketlerini satın alarak 2020 Eylül ayında faaliyetlerine başlayan Türkiye Sigorta ise Basketbol Süper Ligi’nin isim hakkını ING Türkiye’den devralma gayesini güdüyor.

Koç Holding çatısı altında yer alan Beko ve başta gayrimenkul olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Tahincioğlu Holding de daha önce Basketbol Süper Ligi’nin isim sponsorluğunu yapmıştı.

Öte yandan isim hakkında olduğu gibi yayın haklarında da gelecek sezon bazı değişikliklerin yaşanması öngörülüyor. Geride bıraktığımız sezon Tivibu Spor ekranlarında yayınlanan Basketbol Süper Ligi’nin, gelecek sezonla birlikte açık kanalda yayınlanması bekleniyor.

Yakın zamanda Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu da konuyla alakalı olarak “Yeni sezonda maçların açık kanaldan yayınlanması için çalışmalarımızın sonuna geldik” şeklinde konuşmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler