Isiah Thomas, Michael Jordan’ı hedef aldı!

Eski efsane oyunculardan Isiah Thomas, Chicago Bulls’un efsane yıldızı Michael Jordan’ı hedef alan açıklamalar yaptı.

Michael Jordan ile yıldızı uzun yıllardır bir türlü barışamayan NBA efsanelerinden Isiah Thomas, Michael Jordan ile alakalı konuştu. Jordan’ın maçlarda hırpalanmasının ardından sürekli ağladığını söyleyen Thomas, şu ifadeleri kullandı:

“Ona her vurulduğunda ağlıyordu. David Stern’in yanına gidip ‘kuralları değiştirmen gerek’ diyordu. Julius Erving, Magic Johnson gibi isimlerin hırpalandığını gördüm. Ben de hırpalandım. Herkese böyle şeyler oluyor ama onun için kuralları mı değiştirmeliyiz?”

Thomas, Detroit Pistons ile 1989 ve 1990 yıllarında şampiyonluk yaşadı. Efsane guard, Hall of Fame seçilen oyuncular arasında da yer alıyor. Detroit Pistons’ın 1991 yılında üçleme yapması için gereken son şampiyonluğa Michael Jordan’ın engel olmuştu. Bulls, daha sonrasında Detroit’in yapamadığı üçlemeyi yaparak tarihe geçti.

Michael Jordan ile Isiah Thomas’ın yıldızının asla barışamıyor. Bunun sebeplerinden biri olarak Amerika Milli Takımı tarihinin en iyi kadrosu olarak nitelendirilen Dream Team’e Isiah Thomas’ın dahil edilmeyişi gösteriliyor.

O dönem Michael Jordan’ın milli takım sorumlusu Rod Thorn’a gidip ”Isiah Thomas varsa ben yokum” dediği için Thomas’ın o efsane kadroda yer alamadığı iddia edildi. Jordan bu iddiaları uzun yıllar reddetse de geçtiğimiz yıllarda bir podcast’te bu hikayenin doğru olduğunu teyitledi.

Ayrıca, yayınlanan The Last Dance belgeseli içerisinde Jordan, Thomas’ı sevmediğini ve onun pislik olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler