İroni Nahariya, Gaziantep’i ikinci yarıdaki oyunuyla mağlup etti | #FIBAEuropeCup

FIBA Europe Cup’ta Play-off son 16 turunun ilk maçında temsilcimiz Gaziantep Basketbol, İsrail ekibi İroni Nahariya deplasmanında sahaya çıktı. Başa baş giden ilk yarının ardından ikinci yarıda ağırlığını ortaya koyan İroni Nahariya, temsilcimiz Gaziantep Basketbol’a karşı evinde 96 – 75 skorla galibiyet aldı. 

Karşılaşmaya ev sahibi takım Nick Faust, Derwin Kitchen, Tyrone Nash, Eran Esare, Jonathan Skjoldebrand beşiyle başlarken; temsilcimiz Gaziantep Basketbol ise Andy Rautins, Marcus Denmon, Will Cherry, Marcus Haislip, Davon Jefferson beşlisiyle başladı.

Mücadelenin ilk sayıları ev sahibi ekipte Nick Faust‘tan geldi. Çok geçmeden temsilcimiz Gaziantep Basketbol da serbest atış çizgisinde Davon Jefferson‘dan iki sayı buldu. Karşılaşmanın ilk dakikaları bulunan karşılıklı basketlerle geçerken, ilk beş dakika 10 – 12 Gaziantep üstünlüğüyle geçildi. Sonrasındaki bir buçuk dakikada takımlar sayı üretemedi. Geride bırakılan bir buçuk dakikanın ardından Jonathan Skjoldebrand, bulduğu üç sayılık isabetle takımı İroni Nahariya’yı öne geçirmeyi başardı. Serbest atış çizgisine gelen Will Cherry, ikide iki atarak karşılaşmada temsilcimizi yeniden öne geçirmeyi başarırken ilk çeyreğin son dakikaları oldukça hareketli geçti. Karşılıklı yapılan hücumlardan eli boş dönmeyen takımlar sert bir mücadele ortaya koyarken, Marcus Denmon ilk çeyreğin son sayılarını attı ve Gaziantep Basketbol, birinci periyodu 21 – 28 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe İroni Nahariya, Yancy Gates‘in başarılı isabeti ile başladı. Ardından temsilcimizde Alper Özcan, iki sayılık serbest atışıyla rakibine karşılık verdi. İlk periyodun başında olduğu gibi bu çeyrekte de oyuna karşılıklı basketler hakimken, İroni Nahariya’da Nick Faust ve Derwin Kitchen skorda eşitliğin sağlanmasında büyük rol oynadı. (31 – 31) İlk yarının bitimine son beş dakika kala skora 34 – 34 denge hakimdi. Bu dengeyi bozan isim Derwin Kitchen olurken, takımını skorda öne geçiren oyuncu da Tyrone Nash oldu. İlk yarıda artık son dakikalara girilirken takımlar arasında çekişme daha da arttı ve skorda üstünlük yarışı son dakikaya kadar devam etti. Nick Faust ve Jonathan Skjoldebrand ikilisiyle art arda sayılar bulan İroni Nahariya, ilk yarıyı 45 – 42 önde kapattı.

Heyecanlı geçen ilk yarının ardından ikinci yarıya ev sahibi ekip İroni Nahariya iyi bir başlangıç yaptı. Üçüncü periyodun ilk dört sayısını Marcus Haislip‘ten bulan Gaziantep Basketbol, rakibinin etkin hücumları karşısında savunmasında biraz gerileme gösterdi. Jonathan SkjoldebrandNick Faust ve Eran Esare‘den hücumda sayılar bulan İsrail takımı, skorda dengenin oluşmasına izin vermeyerek üstünlüğü ele geçirdi. Üçüncü periyotta son beş dakikaya 62 – 52 İroni Nahariya üstünlüğüyle girilirken; Gaziantep’te Davon Jefferson ile Will Cherry hücumda sayılar bulmaya çalıştı. Çekişmeli geçen ama daha çok İroni Nahariya’nın üstün olduğu üçüncü çeyrek, 77 – 65 ev sahibi takımın üstünlüğüyle sona erdi.

Üçüncü periyotta yakaladıkları enerjiyi son çeyrekte de devam ettiren İroni Nahariya, rahat bir final oynadı. Hücumda sayılar bulmasının yanı sıra sıkı bir savunma da ortaya koyan İroni Nahariya, son periyodun ilk yedi dakikasında Gaziantep Basketbol’a sadece iki sayı attırdı. Hemen hemen sahadaki her oyuncusundan skorda katkı alan Nahariya, karşılaşmada son iki dakikaya girilirken skoru 92 – 70 yaptı. Kalan son dakikalarda da beş sayı atan Gaziantep Basketbol, İroni Nahariya deplasmanından 96 – 75 skorla mağlup ayrıldı.

Geri1 of 2

İroni Nahariya, Gaziantep Basketbol’u ikinci yarıdaki oyunuyla mağlup etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler